Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lietuvos aisštoko širdis – Lazdijai
2019-03-15

Kauno ledo arenoje šiuo metu vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai prieš trečiadienį startuosiantį Europos bavariškojo akmenslydžio čempionatą. Net 4 dienas (kovo 13 - 16) Kauno ledo arenoje šurmuliuos daugybė Europoje jau žinomos, o Lietuvoje dar tik įsitvirtinančios sporto šakos atstovų – pirmą kartą Lietuvoje vyks vienas aukščiausio lygio akmenslydžio renginių - 2019 m. Europos bavariškojo akmenslydžio čempionatas.

Akmenslydis Lietuvoje visiems jau gerai pažįstama sporto šaka, tačiau išgirdus pavadinimą bavariškasis akmenslydis arba aisštokas daugelis suklūsta. Lietuvos kerlingo asociacijai plečiant akmenslydžio geografiją ir siekiant didinti gyventojų aktyvumą bei įsitraukimą į šią sporto šaką, 2004 metais Lietuvoje pradėta vystyti Bavarijos regione išplitusi dar vieną akmenslydžio disciplina, Lietuvoje geriau žinoma aisštoko pavadinimu. Aisštokas gilias tradicijas turi alpių regiono valstybėse, tai žiemos sportas, tačiau dabar pritaikytas žaisti ir šiltuoju metų sezonu. Lietuvoje tai nauja sporto šaka, nors Europoje pradeta žaisti dar XIV amžiuje. Šiais laikais žaidimas žaidžiamas uždarose ledo arenose arba specialiai įrengtose lauko aikštelėse, uždarose salėse.

Pagrindinė šios sporto šakos bazė Lietuvoje yra Lazdijuose. Lazdijuose šis žaidimas atsirado prieš ketverius metus. Tuomet niekas net negalvojo, kad su šia Lietuvoje neįprasta sporto šaka, žaidėjai nukeliaus net į pasaulio čempionatą. Per keletą̨ metų išpopuliarėjęs egzotinis žaidimas virto tikru sportu, kuris įtraukė moksleivius ir miesto gyventojus į aktyvią sportinę veiklą.

Pirmoji specializuota aisštoko aikštelė atsirado įgyvendinus Europos sąjungos projektą renovuojant Lazdijų ir Veisiejų mokyklų sporto infrastruktūrą. Po sporto šakos pristatymo, iš pirmo žvilgsnio dar negirdėta sporto šaka, Lietuvoje tapo populiari tarp moksleivių, kurie pradžiai į ją žiūrėjo su šypsena, vėliau pramogavo, o jau po pirmųjų vietinės reikšmės varžybų įsitraukė į aktyvų sporto šakos prapagavimą, treniruočių ir tarptautinių renginių organizavimą. Lietuva turi tris profesionaliai žaidžiančias aisštoko komandas. Žaidimą sudaro keletas rungčių, t.y. komandinė rungtis - kai žaidžia dvi komandos (keturi prieš keturis), taiklumo rungtys (asmeninė ir komandinės) - kai stengiamasi surinkti daugiau taškų atliekant taiklumo metimus į taikinius, metimo į tolį - kai tikslas paleisti štoką (pagrindinį žaidimo įrankį) kaip įmanoma toliau (ši rungtis nėra įtraukta į Kaune vyksiančio Europos čempionato programą). Beje, aisštoko aistruoliai visame pasaulyke sulaikę kvapą laukia žinios iš tarptautinio olimpinio komiteto – svarstoma bavariškąjį akmenslydį įtraukti ir į žiemos olimpinių žaidynių programą.

Praėjusiais metais Austrijoje vykusiame pasaulio jaunimo čempionate Lietuvos komanda pripažinta trečia geriausia pasaulyje aisštoko komanda su treneriu Žilvinu Eidukaičiu priešakyje. Tuomet lietuviai pranoko tokių valstybių kaip Rusija, Australija, Lenkija, Italija, Šveicarija, Baltarusija komandas. Pasaulio suaugusiųjų čempionate Lietuvos komanda rikiavosi 12 vietoje, o štai šių metų Europos jaunimo čempionate lietuviai užėmę 4 vietą liko tik per žingsnelį nuo medalio. Būtent šią komandą išvysime žaidžiant ir Europos suaugusiųjų čempionate Kaune. Būtent šių lietuvių startų dėka, Lietuvos kerlingo asociaicijai ir buvo patikėta rengti 2019 m. Europos bavariškojo akmenslydžio čempionatą Kaune.

Kaune vyksiančio Europos čempionato favoritais laikomos Austrijos, Vokietijos ir Italijos komandos tiek vyrų, tiek moterų kategorijose. Moterys žais vienoje grupėje, kurią sudarys 11 komandų, tuo tarpu 15 vyrų komandų varžysis A ir B grupėse. Lietuvių tikslas čempionate iškopti į A grupę. Ant Kauno ledo žais komandos iš Austrijos, Baltarusijos, Čekijos, Italijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Slovėnijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos. Kadangi šis Europos čempionatas yra atviras, europietiškame kontekste šiek tiek egzotikos įneš spalvingosios Gvatemalos vyrų rinktinė. Čempionatas startuos kovo 13 d. 19 val. oficialia atidarymo ceremonija Kauno ledo arenoje, kurioje dalyvaus ir Tarptautinės aisštoko federacijos prezidentas. Apdovanojimų ceremonija įvyks kovo 16 d., pasibaigus finalinėms varžyboms.

Visą straipsnį galite rasti https://www.sportas.lt/naujiena/272664/kaune-pirma-karta-rengiamas-europos-bavariskojo-akmenslydzio-cempionatas

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis