Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijuose lankėsi Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika
2019-06-18

Rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Jis kartu su rajono savivaldybės mere Ausma Miškiniene dalyvavo Metelių regioninio parko rengiamoje šventėje „Vėžliukai sugrįžta į namus“.

Iš Lietuvos zoologijos sodo, kuriame buvo perinami iš Metelių apylinkėse surinktų balinio vėžlio kiaušinių ir daugiau nei metus laiko auginami, į gimtąsias vietas šiemet parvežti net 236 vėžliukai. Tai, kaip sakė projekto koordinatoriai, visų laikų Lietuvos rekordas. Iš viso nuo projekto pradžios, nuo 2014 metų, Metelių regioninio parko darbuotojų ir Lietuvos zoologijos sodo darbuotojų rūpesčio dėka į laisvę gyventi paleisti net 654 balinio vėžlio jaunikliai.

Savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patys savo rankomis į kūdrą, kurios vieta viešai niekuomet nebūna skelbiama, išleido ne tik tris dešimtis balinio vėžlio jauniklių, bet ir 31 raudonpilvę kūmutę. Jos, kaip nykstanti varlių rūšis, taip pat yra auginamos pagal projektą, kurį bendrai ketverius metus (nuo 2017-ųjų) vykdys Metelių regioninis parkas ir Lietuvos zoologijos sodas.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir savivaldybės merė Ausma Miškinienė tą pačią dieną apžiūrėjo ir Valstybinių miškų urėdijos Veisiejų regioninio padalinio Kapčiamiesčio medelyno valdas – daugiau nei 15 ha plotą. Su šio medelyno vadovu, rajono savivaldybės tarybos nariu Rimantu Pilecku bei savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto pirmininku Benium Rūtelioniu jie aptarė medelyno perspektyvas ir plėtrą. „Medelynas yra perspektyvus, rentabilus, visą Pietų regioną – valstybinius ir privačius miškus – aprūpina pačios aukščiausios kokybės sodinukais. Jis privalo ne tik išlikti, bet ir būti plečiamas, nes sodinukų paklausa auga, be to, darbas šiame medelyne kiekvieną sezoną maitina beveik 50 šio krašto žmonių“ – ministrui sakė merė Ausma Miškinienė.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis