Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Ikimokyklinio ugdymo įstaigose – didesnis dėmesys vaikams ir jų mitybai
2019-07-25

Lazdijų rajone įsikūrusiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose itin svarbu užtikrinti savalaikį tėvų informavimą apie darželiuose vykstančius pokyčius ir sveiką mažųjų mitybą. Šiuo metu nėra nustatytos tvarkos, kaip turi būti informuojami mažųjų lazdijiečių tėvai vaikus perkeliant į kitas grupes. Darželiuose taip pat susiduriama su netinkamos mitybos įpročiais. Antradienį vykusiame Lazdijų rajono savivaldybės vadovų susitikime su ikimokyklinių įstaigų darbuotojais kalbėta apie šias problemas.

 

Valgiaraščius Lazdijų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms sudaro Visuomenės sveikatos biuro darbuotoja pagal kurios sudarytą valgiaraštį mažieji darželiuose ir maitinami, tačiau dažnai susiduriama su problema, kuomet į ikimokyklinio ugdymo įstaigas nesveikas maistas (tortai, pyragai, bandelės ir t.t.) patenka su tėvų žinia vaikams švenčiant gimtadienius ar kitas šventes. Diskutuojant apie vaikų vaišias švenčių metu nuspręsta vaišintis išskirtinai tik šviežiais ar džiovintais vaisiais, uogomis ir (arba) riešutais.

„Pastaruoju metu gaunu daug skundų, kad vaikai darželiuose vaišinasi iš namų atneštais saldumynais. Toks papildomas maitinimas, net ir gimtadienių metu, kelia grėsmę mažųjų sveikatai ir yra papildomos išlaidos vaikų artimiesiems. Siekiant, kad vaikai augtų sveiki juos darželiuose turime maitinti kokybišku ir visaverčiu maistu. Jei yra galimybė, pagamintu iš šviežių ir rajone išaugintų žaliavų“, – vakar vykusio susitikimo su ikimokyklinių įstaigų darbuotojais kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Susitikime vienbalsiai nutarta informaciją apie numatomus pokyčius darželiuose tėvams pateikti iš anksto jų pasirinktu būdu (telefonu, el. paštu, per socialinius tinklus ar kitu, tėvų pasirinktu, būdu). Siekiant vaikus apsaugoti nuo streso jiems būtina pasiruošti permainoms, tad tinkamas tėvų ir vaikų informavimas apie pokyčius labai svarbus.Susitikime taip pat nuspręsta skirti papildomą finansavimą vaikų higieninėms priemonėms: tualetiniam popieriui, muilui, servetėlėmis.

„Žinome, kad darželiuose renkamos rinkliavos iš tėvų. Dažniausiai pinigų prašoma higieninėms prekėms, kanceliarijos reikmenims. Nepritariame vykdomoms rinkliavoms ir ieškome efektyviausio šios problemos sprendimo būdo“, – susitikime kalbėjo A. Miškinienė.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis