Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Buvę „Židinio“ auklėtiniai mokslo metus pradės aukštosiose mokyklose
2019-08-19

Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centras „Židinys“ rūpinasi tėvų globos netekusiais vaikais. Globos centre jiems suteikiama saugi aplinka augti ir tobulėti, padedama pasiruošti savarankiškam gyvenimui.

 

Šį rugsėjį net trys „Židinio“ auklėtiniai pasitiks aukštosiose mokyklose. Auksės Pujanauskaitės laukia studijos Vilniaus universitete, Alnaro Čepononio – Vytauto Didžiojo universitete, o Aida Matusevičiūtė studijuos Kauno technikos kolegijoje.

„Mūsų tikslas ne tik teikti kokybiškas socialines paslaugas. Mūsų tikslas ugdyti vaikų gebėjimus, suteikti jiems pasitikėjimo savimi ir padėti savarankiškai pradėti gyvenimo kelią. Džiugina tai, kad trys abiturientai, mūsų įstaigos auklėtiniai, savarankišką kelią pradeda aukštųjų mokyklų auditorijose“, – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centras „Židinys“ direktorius Egidijus Aleksonis. „Židinio“ vadovas pridūrė, kad buvusiais auklėtiniais vaikus įvardinti dar sunku. „Padėsime jiems tol, kol reikės“.

Į globos centrą 2015 metais atvykęs Alnaras Čepononis mokėsi Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, kur jam puikiai sekėsi. Berniukas buvo veiklus ir žingeidus, visus stebino savo retorine kalba. Globos namuose Alnaras ne tik laikėsi taisyklių bet ir padėdavo jas kurti. Kartu su brandos atestatu Alnarui įteiktas „Adamkiados garbės“ sertifikatas, kuriuo padėkota už jo nuveiktus darbus bei pasiekimus. Alnaras nuo rudens studijuos istoriją Vytauto Didžiojo universitete.

Auksė Pujanauskaitė į globos namus atvyko 2013 metų spalio pabaigoje. Mokslai Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokykloje, vėliau Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje sekėsi labai gerai. Globos centre Auksė jautėsi puikiai, mielai įsitraukdavo į bendras veiklas, noriai mokėsi naujų dalykų, klausė patarimų. Vadovaudamasi darbuotojų patarimais ir pamokymais Auksė susirado darbą, išsinuomojo būstą ir nuo rugsėjo pradės studijuoti tarptautinį verslą Vilniaus universitete.

Į globos centrą „Židinys“ Aida Matusevičiūtė atvyko 2014 metų balandžio pabaigoje. Nuo tada pradėjo lankyti Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokyklą. Meniškos sielos Aida labai mėgsta piešti, kurti. Šį rugsėjį A. Matusevičiūtė sutiks Kauno technikos kolegijoje, kurioje studijuos automobilių techninį eksploatavimą.

 

Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centro „Židinys“ informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis