Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Prasideda pirmieji pasienio funkcinės zonos Lietuva-Lenkija programos kūrimo darbai
2019-08-23

Siekiant pradėti rengti programą, skirtą pasienio savivaldybių plėtrai ir naujų paslaugų teikimui Lazdijuose vyko pirmas darbinis susitikimas su ekspertais iš Lietuvos, Lenkijos ir Europos komisijos atstovų Briuselyje. Didelis žinomų ekspertų, tokių kaip prof. Eduardo Spiriajevo, Dr Joanna Kurowska-Pysz, Dr Tomasz Studzieniecki, Mr. Rafał Peszka dėmesys motyvavo susitikimo dalyvius iš Lazdijų, Kalvarijos ir Vilkaviškio savivaldybių bei įvairių Lazdijų rajone įsikūrusių įstaigų aktyviai diskutuoti kas padaryta ir ko reikia, kad regiono pasienio teritorija taptų patraukli gyventi, dirbti, keliauti.

 

Pagrindinis susitikimo tikslas identifikuoti jau įgyvendintus reikšmingiausius pasienio ir pavienius savivaldybių projektus bei tų projektų tikslines grupes, inventorizuoti gamtinius, kultūrinius, kultūros paveldo, bendruomeninius išteklius skatinančius ekonomines veiklas. Susitikimo metu programos partneriai įvardijo savivaldybių silpnąsias ir stipriąsias puses, aptarė plėtros galimybes. Toks pat susitikimas buvo suorganizuotas ir Lenkijos pasienio pusėje, kur Seinų miesto ir bendradarbiaujančių Lenkijos Gibų, Punsko, Vižainio, Rūdelės, Šipliškės bei Seinų valsčių atstovai atliko tas pačias užduotis. Ekspertai atsisveikindami žadėjo apibendrinti darbinio susitikimo metu pasiektus rezultatus, bei juos pateikti svarstyti Briuselio atstovams. Tai tik pirmas nedidelis žingsnis šiame ilgame procese, todėl pasienio funkcinės zonos partneriai artimiausiu metu teiks siūlymus ir Vyriausybei dėl teisės aktų keitimo.

„Lietuvą ir Lenkiją jungia ne tik bendrų projektų įgyvendinimas. Mus jungia kasdienė veikla, interesai, siekis tobulėti ir eiti pirmyn. Esame pasiruošę tampriau bendradarbiauti kuriant pasienio regiono funkcinę zoną“, – susitikime kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, pridūrusi, kad itin malonu pirmojo darbinio susitikimo dalyvius matyti Lazdijų krašte.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis