Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Neeilinė Valstybės atkūrimo diena Lazdijuose: Laisvės angelų įteikimo ceremonija, trispalvių delnų Vienybės akcija ir filmo „Partizanas“ premjera
2020-02-16

Šiandien lazdijiečiai minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16-ąją. Po šia proga vykusių šventųjų Mišių Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje lazdijiečiai ir šio krašto svečiai kartu rikiavosi į iškilmingą eiseną. Prie generolo Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo ir atminimo lentų, skirtų 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų Lazdijų valsčiaus savanoriams bei Vyties kryžiaus kavalieriams atminti savivaldybės vadovai padėjo gėles, o miesto Nepriklausomybės aikštėje gėlių padėjimą lydėjo atminimo salvės.


Vėliau šventinis vasario 16-osios minėjimas persikėlė į Lazdijų kultūros centrą, kuriame programos „Su lietuviška laisvės dvasia“ metu buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas, skambėjo sveikinimo žodžiai, vyko Laisvės Angelo įteikimo ceremonija.
„Visų pirma dėkoju visiems čia susirinkusiems. Be Jūsų tai būtų tik dar viena diena, be Jūsų šis kultūros centras būtų tik dar vienas pastatas. Jūsų dėka ši diena ypatinga: kupina susikaupimo, rimties, pagarbos, bet kartu ir džiugi, nes šiandien mes visi kartu švenčiame Nepriklausomybę. Esame laisvi. Laisvi džiaugtis savo valstybingumu, tradicijomis ir kalba. Puoselėkime tai, ką paveldėjome ir didžiuokimės tuo, ką turime. Su švente Jus visus“, – kalbėjo merė Ausma Miškinienė.
Laisvės Angelo statulėlėmis, merės padėkos raštais ir piniginiais prizais savivaldybės merė A. Miškinienė už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir Lietuvos valstybei apdovanojo Oną Urbonavičienę, Vytautą Valukonį ir Juozą Megelinską.
„Esate šio krašto šviesuliai, mūsų bendruomenės pasididžiavimas. Gera šiandien būti šalia Jūsų ir su Jumis“, – teikdama apdovanojimus kalbėjo A. Miškinienė.
Renginio metu buvo paskelbta ir ypatinga iniciatyva – Vienybės akcija, skirta Kovo 11 30-mečiui paminėti. Šios akcijos metu iš seniūnijos į seniūniją keliaus naminės duonos kepalas – bendro darbo ir skalsos simbolis bei drobės ritinys, ant kurio savo delnų trispalvius antspaudus galės įspausti visi seniūnijų gyventojai.
Pristačius Vienybės akciją Lazdijų kultūros centre buvo rodomas vos užvakar didžiuosiuose šalies kino teatruose pasirodęs dokumentinis filmas „Partizanas“, pasakojantis unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Nuvargintas okupacijos jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Rytoj 12.00 val. šis filmas bus rodomas ir Veisiejų kultūros namuose.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis