Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Piligrimai žygiavo Šv. Jokūbo keliu per Lazdijų rajoną
2017-07-25

 

Liepos 24-osios vakarą Metelių Kristaus Atsimainymo parapijos namuose apsistojo grupelė piligrimų. Tai pirmieji  keliautojai, kurie tikrina pažymėtą Šv. Jokūbo kelio atkarpą Lazdijų ir Alytaus rajone.

 

Keliautojus pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos atstovai. Vicemeras Gintautas Salatka perdavė sveikinimus  nuo savivaldybės mero Artūro Margelio. „Labai džiugu, kad Šv. Jokūbo kelias tiesiasi per Lazdijų kraštą. Tikimės, kad dar ne kartą eisite šiuo keliu ir kitiems papasakosite apie šio rajono unikalumą.“- sakė G. Salatka. Rajono savivaldybės ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Galvanauskienė keliautojams padovanojo specialius ženkliukus, kurie pažymi, kad ši grupė tai pirmieji Šv. Jokūbo kelio lankytojai Lazdijų rajone.  Lazdijų savivaldybės administracijos atstovai keliautojų grupei įteikė gardžios duonos kepalą ir atminimo dovanas apie Lazdijų karštą.

„Camino Lituano“ organizacijos įkūrėjas Gintautas Dabašinskas Padėkojo Lazdijų rajono savivaldybei už bendradarbiavimą. „Džiaugiamės, kad atvykę į Lazdijus sulaukėme didelio palaikymo, o iškilusios problemos sprendžiamos labai operatyviai“ – sakė Gintautas Dabašinskas.

Šv. Jokūbo kelias, besitęsiantis per mūsų šalį, prasideda Lietuvos šiaurinėje dalyje, ties Latvijos–Lietuvos siena, ir Lietuvos teritorijoje baigiasi Lazdijų savivaldybėje, ties Lietuvos–Lenkijos siena (bendras kelio ilgis 410 kilometrų). Toliau kelias tęsiasi per Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos teritoriją ir baigiasi Santiago de Compostela mieste, kur jau nuo ankstyvųjų viduramžių yra visų Šv. Jokūbo kelio piligrimų kelionės tikslas – Šv. Apaštalo Jokūbo katedra.

Tikimasi,jog kitų metų gegužę Šv. Jokūbo keliu Lietuvoje galės eiti keliautojai iš viso pasaulio.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis