Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt pirmoji karantino diena: vyko patikrinimai kaimo turizmo sodybose, atnaujinti reikalavimai grožio paslaugas teikiantiems darbuotojams, naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta
2020-05-05

Šiandien VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ direktorius Mantas Sabaliauskas kartu su policijos komisariato pareigūnais vykdė patikrinimus Veisiejų ir Kapčiamiesčio seniūnijose įsikūrusiose kaimo turizmo sodybose. Buvo tikrinama ar subjektai, kurie karantino metu teikia apgyvendinimo paslaugas laikosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Lazdijų rajono savivaldybės rekomendacijų. Primename, kad praėjusią savaitę posėdžiavusi Lazdijų rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą apgyvendinimo paslaugų Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje neuždrausti, tačiau teikti jas rekomendavo griežtai laikantis Sveikatos apsaugos misterijos ir Lazdijų rajono savivaldybės rekomendacijų. Šiandien patikrintos 5 kaimo turizmo sodybos. Nė vienoje iš jų pažeidimų nenustatyta, sodybų savininkai yra susipažinę su minėtomis rekomendacijomis ir jų laikosi – nuolat dezinfekuoja ir vėdina patalpas, laikosi saugaus atstumo, stengiasi turėti minimalų kontaktą su klientais, dėvi apsaugos priemones, priima ne daugiau kaip po du asmenis, išskyrus tos pačios šeimos narius. Šiuo metu nė vienoje iš patikrintų kaimo turizmo sodybų apgyvendintų asmenų nėra, keletas šeimų sodybose ilsėjosi praėjusį savaitgalį, į vieną iš aplankytų sodybų šeima turėtų atvykti rytoj, kitose sodybose keletas šeimų ilsėsis ateinantį savaitgalį. Tokie patikrinimai karantino metu bus vykdomi ir kitose kaimo turizmo sodybose.

 

Sveikatos apsaugos ministerijai atnaujinus reikalavimus grožio paslaugas teikiantiems asmenims, kirpyklų bei nagų priežiūros salonų darbuotojai galės klientus aptarnauti dėvėdami tik apsaugines veido kaukes. Jas, siekiant užtikrinti saugų klientų aptarnavimą, privaloma keisti po kiekvieno kliento. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, teikiant leidžiamas plaukų ir nagų priežiūros paslaugas nuo šiol nebūtina naudoti vienkartinių pirštinių, apsauginių akinių ar apsauginių veido skydelių. Primename, kad, kaip ir iki šiol, kirpyklos ir nagų priežiūros salonai savo paslaugas gali teikti tik ribodamos klientų srautus. Vienam klientui turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslaugos gali būti teikiamos tik vienam žmogui. Taip pat svarbu užtikrinti, kad tarp klientams paslaugas teikiančių darbuotojų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Į paslaugų teikimo vietas gali būti įleidžiami tik tie klientai ir kiti lankytojai, kurie dėvi apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones.

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta. Šios dienos duomenimis patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1423. Per vakar dieną patvirtinti 4 nauji ligos atvejai, iš viso Lietuvoje serga 697 asmenys. Pasveikusiųjų skaičius – 678. Per pastarąją parą nuo koronavirusinės infekcijos šalyje nemirė nei vienas asmuo.

Šiuo metu savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose gyvena 7 iš užsienio grįžę rajono gyventojai. Visi jie jaučiasi gerai, keturi iš jų šią savaitę, po privalomos 14 dienų saviizoliacijos, išvyks į namus.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis