Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt ketvirtoji karantino diena: dėl koronavirusinės infekcijos pradėti tirti prekybos centro darbuotojai, šylant orams rekomenduojama kaip elgtis prie vandens telkinių, naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta
2020-05-08

Šiandien pabaigti pakartotinai tirti socialinių įstaigų darbuotojai ir pradėti tirti prekybos centro „Aibė“ darbuotojai. Pagal galiojančią tvarką socialinių įstaigų darbuotojai turi būti testuojami kas 7 dienos. Šiandien pakartotinai dėl koronavirusinės infekcijos baigti tirti VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ darbuotojai. Šiuo metu pakartotinai dėl COVID-19 jau ištirti visi socialinių įstaigų darbuotojai. Visų gautų tyrimų rezultatai neigiami. Trečiąkart tiriami ir VšĮ „Lazdijų ligoninė“ Palaikomojo gydymo ir paliatyvios pagalbos skyriaus darbuotojai, o kitą savaitę planuojama tirti ir daugiausia kontaktų su gyventojais turinčius šios įstaigos darbuotojus. Iki šiol visų tyrimų rezultatai neigiami. Šiandien, pagal gautą prašymą, dėl COVID-19 prevenciškai pradėti tirti prekybos centro „Aibė“ darbuotojai. Juos baigti tirti planuojama kitą savaitę.

 

Šylant orams ir švelnėjant karantinui Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką prie vandens telkinių. Informuojama, kad paplūdimiuose lankytis gali tik asmenys, kurie dėvi apsaugines kaukes, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose bei maudantis vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis. Taip pat prie vandens telkinių raginama atvykti ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimos narius. Labai svarbu tarp žmonių ir žmonių grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto. Mažuose, pramoginiuose, sportiniuose, asmeniniuose, tradiciniuose laivuose ir kitose plūduriuojančiuose įrenginiuose ar priemonėse turi būti ribojamas lankytojų srautas taip, kad tarp žmonių ar grupių būtų užtikrinamas ne mažesnis nei 1 metro atstumas. Paplūdimiuose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms – vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis. Jeigu rizikos grupės žmonės lankosi paplūdimiuose, rekomenduojama itin atidžiai laikytis saugaus – ne mažesnio nei 2 metro – atstumo nuo kitų. Taip pat turi būti pateikta informacija, jog visiems žmonėms reikia laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo).

Šiandien iš savivaldybės saviizoliacijai skirtų būstų išvyko 3 asmens. Jie, po privalomos 14 dienų saviizoliacijos, išvyko namo. Šiandien į Lazdijų rajoną iš užsienio grįžo trys kraštiečiais, kurie taip pat apgyvendinti savivaldybės saviizoliacijai skirtuose būstuose. Sekmadienį į Klaipėdos jūrų uostą savivaldybės vairuotojas vyks parsivežti dar vieno sugrįžtančiojo kraštiečio, kitas sekmadienį planuoja sugrįžti nuosavu transportu. Šiuo metu saviizoliacijai skirtuose būstuose gyvena 7 asmenys, tačiau savivaldybės darbuotojos, atsakingos už grįžtančiųjų apgyvendinimą, ir toliau sulaukia daugybės kraštiečių skambučių.

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta. Šios dienos duomenimis patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1436. Per vakar dieną patvirtinti 3 nauji ligos atvejai, pasveikusiųjų skaičius – 765, sergančiųjų skaičius – 618. Nuo koronavirusinės infekcijos iš viso šalyje mirė 49 asmenys.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis