Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimtoji karantino diena: darbą planuoja atnaujinti savivaldybė ir jos įstaigos, sergančiųjų dėl COVOD-19 rajone nėra, iš užsienio į Lazdijus grįžti nori vis daugiau mūsų gyventojų
2020-05-14Vyriausybei priėmus naujus sprendimus dėl  valdymo priemonių valstybės ir savivaldybių institucijoms karantino laikotarpiu, nuo pirmadienio, gegužės 18 dienos, savivaldybė, laikydamasi visų rekomendacijų,  taip pat planuoja  atnaujinti savo darbą ir palaipsniui grįžti prie įprasto darbo ritmo. Svarbiausia sąlyga – aptarnaujant klientus ir bendraujant tarpusavyje laikytis saugių atstumų ir naudoti  asmens apsaugos priemones.  Darbuotojams, esantiems rizikos grupėje (kurie yra vyresni nei 60 metų amžiaus ar serga lėtinėmis ligomis) yra ir toliau rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu. Tarp sėdinčiųjų darbo vietose darbuotojų turi būti ne mažesnis kaip 1 metro atstumas. Laikydamiesi ypatingo saugumo reikalavimų, to paties prašysime ir iš savo klientų: nerekomenduojame lankytis savivaldybės įstaigose, jei esate rizikos grupėje ar sergate lėtinėmis ligomis, jei jaučiate bent kokius peršalimo simptomus, kosite ar čiaudite, jei turite temperatūros. Išsamią informaciją apie laikymosi tvarką savivaldybėse ir jos įstaigose pateiksime rytoj atskirame pranešime savivaldybės tinklalapyje ir socialiniame tinkle.  

 

Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės vadovai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atsakingi darbuotojai  dalyvavo Švietimo, kultūros  ir sporto ministerijos organizuotoje vaizdo konferencijoje.  Konferencijos metu aptartas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  organizavimas nuo gegužės 18 d., brandos egzaminų organizavimo, ugdymo proceso organizavimo nuo birželio 1 d. klausimai. Kalbėta apie neformalųjį vaikų šveitimą bei vasaros stovyklas, kurioms Vyriausybė, atsiradus papildomų lėšų dėl to, kad kitos veiklos nebuvo vykdomos, planuoja skirti 2,5 milijonus eurų. Pinigus savivaldybėms ministerija žada paskirstyti pagal jose esančių vaikų skaičių. Savo patirtimis apie nuotolinį mokymą konferencijos metu dalinosi kai kurių savivaldybių darbuotojai. Buvo kalbama ir apie kitų šalių patirtis. Konferencijoje dalyvavęs Švietimo, kultūros ir sporto ministras Algirdas Monkevičius padėkojo visoms savivaldybėms už bendradarbiavimą, bei susitelkimą gana sklandžiai įveikiant netikėtą iššūkį – per trumpą laiką pasirengti ir įgyvendinti mokymą nuotoliniu būdu.

Gera žinia dėl sirgusios koronavirusine infekcija COVID-19 kapčiamiestietės: šiandien gautas vakar jai antrą kartą imto ėminio atsakymas. Jis – neigiamas. Tai reiškia, kad ji visiškai pasveiko, kad daugiau tiriama nebus  ir kad daugiau sergančiųjų rajone tikrai nėra. Šiandien karščiavimo klinikoje buvo paimti visų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ darbuotojų, kurie ruošiasi nuo pirmadienio pradėti darbą, ėminiai. Trečią kartą ėminiai paimti Kapčiamiesčio socialinės globos namų darbuotojams ir rajono gyventojams, kurie nori išsitirti.  Iš viso, be ligoninės darbuotojų ėminių, į Kauno laboratorijas šiandien buvo išvežtas 71 ėminys.

Saviizoliacijai savivaldybės paruoštuose būstuose šiandien gyvena 10 iš užsienio grįžusių mūsų rajono gyventojų. Nei išvykusiųjų į namus po saviizoliacijos, nei naujai sugrįžusių šiandien nebuvo. Švelnėjant karantino sąlygoms ir atsiveriant oro uostams, vis daugiau rajono gyventojų turi galimybę sugrįžti į namus, todėl pastarosiomis dienomis savivaldybė sulaukia vis daugiau skambučių su prašymais parvežti ir suteikti būstą saviizoliacijai.  Nors karantino sąlygos yra pašvelinintos ir dalies reikalavimų yra atsisakyta, 14 dienų saviizoliacijos būtinybė grįžus iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Olandijos ir kitų  mūsų kraštiečių pamėgtų šalių, į kurias jie yra išvykę dirbti, yra būtina. Šiuo metu izoliuotis nereikia tik grįžus iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis