Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt pirmoji karantino diena: po savaitgalio liks dar mažiau karantino ribojimų, rajono policijos pareigūnai savaitgaliais itin griežtai stebės, kaip laikomės drausmės, rajone sergančiųjų dėl COVID-19 nėra
2020-05-15


 

Šiandien vykusios Sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo Aurelijaus Verygos spaudos konferencijos pagrindinė geroji naujiena – vis didesnė galimybė judėti. Pirmiausia – be kontrolės ir saviizoliacijos važiuoti ir grįžti į Baltijos šalis ir iš jų. Ministro teigimu, to esame labiausiai pasiilgę. Antra geroji naujiena – duris jau gali atverti vaikų ir suaugusiųjų dienos centrai, būreliai, sporto užsiėmimai tiek uždarose, tiek atvirose patalpose. Tiesa, vis dar ribojamas grupių dydis – iki 10 žmonių, taip pat privaloma laikytis nustatytų  atstumų. Ministras priminė, jog prieš atidarant bet kurią įstaigą, reikia pasirengti ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru suderinti būsimo darbo tvarką. Jis jau nebe pirmą kartą akcentavo, jog tik dėl griežtos drausmės mums pavyko taip greitai sušvelninti karantino sąlygas. Jei nustosim laikytis tvarkos – teks žengti atgal.

 

 Svarbi informacija tiems, kurie neteisingai suprato Vyriausybės rekomendaciją dėl apsauginių veido kaukių dėvėjimo: jos neprivalomos vaikštant gatvėse, ten, kur nėra didelių žmonių susibūrimo. Tačiau prekybos centruose, einant į kitas visuomeninio naudojimo patalpas, taip pat ir lauko prekybos vietose, turgavietėse jos yra privalomos. Kaip informavo Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis, policijos pareigūnai pastebi gyventojų atsipalaidavimą, todėl jie ir toliau stebės, kaip rajone laikomasi šio karantino laikotarpiui nustatyto reikalavimo. Padidintas dėmesys, kaip ir iki šiol, bus skiriamas gyventojų kontrolei didesnio susibūrimo vietose savaitgaliais.

 Rajone susirgimų dėl COVID-19 nenustatyta. Kaip jau esame informavę vakar,  iš užsienio grįžusiai kapčiamiestietei, du kartus iš eilės paimtų ėminių atsakymai buvo neigiami. Ji laikoma pasveikusia ir toliau stebima nebus. Per praėjusią parą Lietuvoje susirgusiųjų skaičius šoktelėjo iki 12. Visi atvejai – Vilniaus apskrityje.  Šiuo metu serga 498 gyventojai, pasveiko 965. Užsikrėtusiųjų skaičius, mirusių dėl kitų priežasčių – 6. Iš viso dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 nuo pandemijos pradžios Lietuvoje, praėjusios paros duomenimis,  jau mirė 54 gyventojai.  Dar du gyventojai mirė šiandien. Abu jie buvo gydomi naujuoju koronaviruso COVID-19 židiniu tapusioje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Lietuvoje nuo gimimo iki 14 metų amžiaus dėl COVID-19 šiuo metu serga 25 vaikai.

 Saviizoliacijai  savivaldybės paruoštuose būstuose šiandien gyvena 9 iš užsienio grįžę rajono gyventojai. Naujai sugrįžusiųjų šiandien nebuvo. Savivaldybė specialiai pritaikytu transportu iš Klaipėdos jūrų uosto jų vyksta parvežti rytoj. Saviizoliacijos laikotarpiu nė vienas grįžęs iš užsienio ir savivaldybės būstuose gyvenęs asmuo susirgęs nebuvo.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis