Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt antroji karantino diena: paminėtos Kalniškės mūšio 75-osios metinės, Londone dėl atšauktų skrydžių įstrigo ir mūsų rajono gyventojai, karščiavimo klinikoje – vis daugiau besitiriančių savanoriškai
2020-05-16


Šiandien kukliai, simboliškai, bet nuoširdžiai buvo paiminėtos Kalniškės mūšio 75-osios metinės. Po mišių Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, rajono savivaldybės merė A. Miškinienė, vicemeras A. Klėjus ir kai kurie  savivaldybės darbuotojai nuvyko į Simno miestelio kapines, kur yra palaidoti Kalniškės mūšyje ir kitose rezistencinėse kovose mūsų krašte žuvę partizanai. Ant jų kapų Simne, taip pat Kalniškės mūšio vietoje uždegtos žvakelės, padėtos gėlės, jų atminimas pagerbtas tylos minute.

 

Šiandien iš Klaipėdos jūrų uosto savivaldybės transportu į savivaldybės patalpas buvo parvežta viena moteris. Iš viso šiuo metu saviizoliacijos būstuose gyvena 10 iš užsienio grįžusių rajono gyventojų. Daugiau nei 10 jų planavo sugrįžti iš Jungtinės Karalystės nuo gegužės vidurio iki birželio 1 dienos. Jie jau buvo nusipirkę bilietus ir rezervavę savivaldybės transportą bei būstą saviizoliacijai. Deja, vakar paaiškėjo, kad skrydžiai atšaukiami, nes iš anksto  visų su karantinu esančių apribojimų šalyse, iš kurių organizuojami skrydžiai, neišsiaiškino viena Lietuvos kelionių organizatorių agentūra ir Lietuvos transporto saugos administracija. Kai kurie mūsų kraštiečiai, su kuriais telefonais bendrauja sugrįžimą iš oro ar jūrų uostų ir apgyvendinimą koordinuojantys  savivaldybės darbuotojai, sako, jog bilietus tenka pirkti jau trečią kartą. Dėl neįvykusių skrydžių juos grąžina ir perka kitus. Kaip aiškėja šiuo metu, dėl epidemiologinės  situacijos ir dėl to galiojančių apribojimų, į Lietuvą iš kai kurių šalių  mūsų kraštiečiai  iki birželio 1 dienos parvykti lėktuvais  negalės.

Šiandien savivaldybės mobilioji medikų brigada buvo išvykusi į pasienį, kur ėminį paėmė  iš užsienio grįžtančiam jaunuoliui. Vakar karščiavimo klinika sulaukė vienos pacientės, kuri buvo gavusi siuntimą tyrimui iš savo šeimos gydytojo. Jos tyrimo atsakymas neigiamas. Vakar karščiavimo klinika toliau ėmė nuo pirmadienio darbą pradedančių rajono ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojų ėminius. Paimti ir išvežti tirti Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos, Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokyklos ir mokyklos darželio „Kregždutė“  dalies darbuotojų ėminiai. Taip pat trečią kartą paimti ir išvežti tirti kai kurių Kapčiamiesčio socialinės globos namų darbuotojų ėminiai. Kaip sakė Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aušra Dainauskienė, karščiavimo klinikoje šiuo metu savanoriškai tiriasi ir kiti  rajono gyventojai. Ypač tie, kurie ruošiasi gydytis Lazdijų ligoninės stacionare arba yra užsiregistravę gydytojų konsultacijoms antrinio ar tretinio lygio medicinos įstaigose.   Iki šiol nuo karantino pradžios visų savivaldybės karščiavimo klinikoje paimtų ėminių atsakymai yra neigiami.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis