Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimtoji karantino diena: rajone – du nauji susirgimai dėl COVID-19, Lazdijų ligoninė atnaujina paslaugas – specialistų konsultacijas ir planines operacijas
2020-05-24


 

Rajone šiandien gautais duomenimis susirgimas dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 patvirtintas dviem vienos šeimos nariams – vyrui ir žmonai.  Šeima gyvena Veisiejų seniūnijoje, užsienyje nebuvo. Pajutę susirgimo simptomus, jie vakar nuvyko išsitirti. Šiandien buvo gauti teigiami  jų tyrimų atsakymai.  Yra žinoma, kad šeima gegužės 13, 14 ir 18 dienomis lankėsi degalinėje „Viada“, esančioje Lazdijuose, Turistų gatvėje, o ketvirtadienį –  Veisiejų miesto turguje. Rajono gyventojus raginame būti budriais ir atsakingai elgtis viešose vietose – dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir mūvėti apsaugines pirštines. Pajutus bent kokius susirgimo, panašaus į susirgimą dėl COVID-19 simptomus (kosulys, čiaudėjimas, karščiavimas, uoslės praradimas) skubiai kreiptis koronavirusinės linijos telefonu 1808 arba į savo šeimos gydytoją ir nedelsiant vykti atlikti tyrimų. Primename, nors karantino reikalavimai yra gerokai pašvelninti, tačiau atsipalaiduoti negalime. Kad susirgimas vis dar plinta, rodo ir šis atvejis.

 

Darbą atnaujina Lazdijų ligoninės konsultacijų poliklinika. Nuo gegužės 18 dienos nuotoliniu būdu pacientus jau konsultavo visi šioje poliklinikoje dirbantys gydytojai. Nuotolinėms  ambulatorinėms gydytojų specialistų konsultacijoms registruoja šeimos gydytojas ar gydytojas specialistas, kurie išrašo elektroninį siuntimą.  Pacientams  taip pat turi  būti atlikti visi privalomi tyrimai, jų aprašymai – pasirašyti elektroniniu parašu. Artimiausiu metu Lazdijų ligoninė planuoja atnaujinti tiesiogines planines ambulatorines gydytojų specialistų konsultacijas bei planines operacijas. Išsamesnė informacija tel.: 8 318 51552.

Dar du iš užsienio grįžę mūsų rajono gyventojai šiandien sėkmingai baigė saviizoliaciją savivaldybės šiam tikslui paruoštuose būstuose ir išvyko į namus. Šiandien saviizoliacijos būstuose dar gyvena 14 asmenų. Ateinančios savaitės pradžioje į rajoną  per Klaipėdos jūrų uostą žada sugrįžti dar 5 mūsų rajono gyventojai. Visiems jiems  privaloma pasidaryti tyrimus dėl galimo susirgimo. Susirgimų dėl COVID-19 iki šiol nė vienam, gyvenančiam savivaldybės saviizoliacijos būstuose, nebuvo nustatyta.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis