Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimt ketvirtoji karantino diena: savivaldybėje aptartas SAM ministro sprendimo dėl profilaktinio ir tikslinio testavimo projektas, Vyriausybė siūlo subsidijas darbdaviams, naujų susirgimų dėl COVID-19 savivaldybėje nėra
2020-05-28

Vyriausybė šiandien surengė nuotolinę konferenciją šalies savivaldybėms, kuriose suminis sergamumo dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 per 14 dienų rodiklis yra padidintas.  Mūsų savivaldybė dėl to, kad  turime 3 dėl koronavirusinės infekcijos sergančius  gyventojus,  patenka į šią grupę. Konferencijoje dalyvavo savivaldybės merė Ausma Miškinienė, kiti savivaldybės ir gydymo įstaigų vadovai. Jos metu pristatytas šiuo metu rengiamas Sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo sprendimo ,,Dėl tikslinio ir profilaktinio testavimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso  infekcijos) organizavimo“ projektas ir jame numatytos profilaktinės COVID-19 priemonės:  atsitiktinis testavimas, atnaujintas medikų ir socialinių darbuotojų, turinčių tiesioginius kontaktus su globotiniais ar pacientais, testavimas. Mūsų rajono savivaldybės ir gydymo įstaigų vadovai dėl šio sprendimo projekto po  konferencijos aptarė ir  Sveikatos apsaugos ministerijai išsiuntė pasiūlymus.  

 

Dar trys rajono gyventojai šiandien sugrįžo iš užsienio į rajoną ir apsistojo savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose. Viena moteris specialiai savivaldybės paruoštu transportu parvežta iš Klaipėdos jūrų uosto, vienas vyriškis bus parvežtas iš Vilniaus oro uosto. Dar vienas grįžo savo transportu ir saviizoliavosi. Iš viso savivaldybės būstuose šiuo metu gyvena 22 iš užsienio grįžę rajono gyventojai. Nė vienam jų koronavirusinė infekcija COVID-19 nebuvo nustatyta.

Vyriausybė vakar pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui suteikti galimybę  darbdaviams per ekstremalią situaciją ar karantiną išleisti 60 metų ir vyresnius darbuotojus į prastovas už tai gaunant subsidiją.  Subsidijų dydžiai už 60 metų ir vyresnį darbuotoją, išleistą į prastovą per ekstremalią situaciją ar karantiną (galios ir pasibaigus karantinui, bet tęsiantis ekstremaliai situacijai): 100 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai.  Arba 70 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910,5 euro.  Prastovos metu darbuotojui negalima mokėti mažiau nei minimalioji mėnesio alga, jeigu susitarta dėl visos darbo laiko normos. Pasibaigus karantinui ir ekstremaliai situacijai arba sugrąžinus darbuotoją iš prastovos, darbdavys toliau gali prašyti 6 mėn. trukmės subsidijų to paties darbuotojo darbo užmokesčiui: pirmą-antrą mėnesį – 100 proc., trečią-ketvirtą – 50 proc., penktą-šeštą – 30 proc. Visais atvejais maksimali riba – 607 eurų bruto. Šis siūlymas yra vienas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengto plano vyresnio amžiaus grupės piliečiams, kuriems COVID-19 pandemija galėjo turėti neigiamos įtakos.  Kitos priemonės apima emocinės pagalbos linijos senjorams finansavimą, vyresnio amžiaus asmenų skaitmeninio raštingumo ugdymą, intensyvesnį ir taiklesnį paslaugų teikimą savivaldybėse, nevyriausybinių organizacijų ir savanorių nukreipimą dirbti su vyresnio amžiaus asmenimis.

Naujų susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 mūsų rajone per pastarąją parą nebuvo nustatyta.  Lietuvoje vakar nustatyti 9 nauji susirgimo atvejai. Šiuo metu serga 387 gyventojai, pasveiko 1193. Mirčių dėl koronavirusinės infekcijos susirgimo per praėjusią parą nebuvo.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis