Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimt šeštoji karantino diena: Lietuvos vyskupų konferencija praneša apie atnaujintų pamaldų tvarką bažnyčiose, dar daugiau atlaisvinimų maitinimo įstaigoms, naujų susirgimų dėl COVID-19 rajone nėra
2020-05-30

 

Lietuvos vyskupų konferencija informavo, kaip pamaldos ir sakramentų teikimas vyks po birželio 1 dienos, laisvėjant karantino reikalavimams:  svarbiausia - bažnyčiose turi būti laikomasi saugus atstumo tarp žmonių. Laidotuvių metu parapijų klebonai gali leisti nešti karstą į bažnyčią, jei yra išlaikomas saugus atstumas.  Dėl mirusiojo išlydėjimo iš pašarvojimo vietos parapijų klebonai sprendžia individualiai kiekvienu atveju. Pirmoji  Komunija gali būti teikiama nuo birželio 1 d., o Sutvirtinimo sakramentas – nedidelėms grupėms nuo birželio 16 d. Tai turi būti atliekama saugiai – kunigai ir katechetai besiruošiantį sakramentams jaunimą turi pamokyti, kaip priimti šv. Komuniją į ranką. Religines procesijas galima rengti laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos apribojimų renginiams. Tikintieji, kurie jaučia simptomus, būdingus peršalimo ligoms, kviečiami ir toliau melstis namuose. Pustrečio mėnesio kiekvieną vakarą, 20 valandą, skambėjo bažnyčių varpai, kviesdami  jungtis bendrai maldai namuose, kad koronavirusinė infekcija būtų įveikta.  Nuo birželio 1 d. varpais skambinama nebebus, bet ir toliau esame kviečiami jungtis į bendrą maldą ta pačia intencija. Kaip informavo Lazdijų dekanato dekanas Vytautas Prajara, tradicinių Sekminių atlaidų, kurie Metelių parapijos  Kryžių šventovėje vykdavo kasmet  birželio pradžioje ir sutraukdavo šimtus tikinčiųjų, šiemet  nebus.  Tačiau kita didžioji Kryžių šventovės iškilmė –  šv. apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidai liepos pradžioje – jau planuojami.

 

Švelnėjant karantino sąlygoms, atnaujinami reikalavimai maitinimo įstaigoms. Sveikatos apsaugos ministras-operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, leidžiantį  maitinimo įstaigoms dirbti  iki 23 val. Nuo birželio 1 d. laiko ribojimas nebus taikomas ne tik lauko kavinėms ar kai maistas tiekiamas išsinešti, bet ir kai maitinimas teikiamas įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams jų teritorijose ar patalpose. Nuo šiol nebus ribojamas žmonių skaičius prie vieno stalo. Sveikatos apsaugos ministerija  primena kitus reikalavimus, taikomus maitinimo įstaigoms: turi būti ribojami lankytojų srautai, prie kasų turi būti laikomasi ne mažesnio nei 1 metro atstumo, viduje veikiančiose kavinėse, restoranuose, baruose ar kitose pasilinksminimo vietose atstumas tarp stalų turėtų būtų toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

 Išsamiau - http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujinti-reikalavimai-maitinimo-istaigoms

Du mūsų rajono gyventojai, baigę 14 dienų saviizoliaciją savivaldybės paruoštuose būstuose, šiandien išvyko į namus. Grįžusiųjų iš užsienio šiandien nebuvo. Iš viso saviizoliacijos būstuose, kuriuos yra paruošusi savivaldybė, šiandien  gyvena 24 rajono gyventojai.  

Naujų susirgimų dėl COVID-19 mūsų rajono savivaldybėje per praėjusią parą nebuvo nustatyta. Išlieka tie patys 3 susirgimai, kurie mūsų rajone, Veisiejų seniūnijoje, buvo nustatyti praėjusią savaitę. Lietuvoje šiuo metu serga 362 gyventojai. Per praėjusią parą dėl koronavirusinės infekcijos mirė 2 gyventojai. Iš viso nuo pandemijos pradžios mirusiųjų skaičius Lietuvoje – 70. Naujai susirgo 8 asmenys: du koronaviruso atvejai yra įvežtiniai – iš Jungtinės Karalystės ir Švedijos.  Susirgo ir du medikai: vienas – iš Ignalinos, kitas – dirbantis Santaros klinikose. Pasveikusiųjų skaičius–1229.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis