Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimt septintoji karantino diena: vaikų stovykloms ir kitoms veikoms – dar daugiau atlaisvinimų, paslaugų teikėjams ir prekybininkams – įpareigojimai rūpintis klientų saugumu, naujų susirgimų dėl COVID-19 rajone nėra
2020-05-31

Nuo rytdienos,  birželio 1 d., švelninami reikalavimai neformaliojo vaikų švietimo veikloms ir vasaros stovykloms. Jie patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nebelieka reikalavimo laikytis 1 metro atstumo vienas nuo kito, vienam asmeniui nebėra būtina užtikrinti ne mažesnį negu 5 kv. metro plotą. Panaikinamas reikalavimas, kad vienoje grupėje veiklose gali dalyvauti iki 15 vaikų.  Darbuotojams nebeprivaloma dėvėti veido kaukių. Nebėra ribojama, kad darbuotojo kontaktas su vaiku truktų iki 15 min. Ir toliau turės būti laikomasi vaikų grupių izoliacijos principo, kad vaikai nuolatos dalyvautų tos pačios grupės veiklose ir išvengtų skirtingų grupių  kontakto tiek patalpose, tiek lauke. Vengtinas kontaktas su pašaliniais, veiklose nedalyvaujančiais asmenimis, o jeigu to padaryti neįmanoma, reikia riboti kontakto laiką. Taip pat išlieka galioti reikalavimai, kad neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje būtų sudarytos sąlygos vaikų ir darbuotojų rankų higienai, vėdinamos patalpos, dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai. Išlieka galioti tie patys reikalavimai vaikų maitinimui.

 

Sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo sprendimu nuo birželio 1 dienos nustatyta  tvarka paslaugų teikėjams, prekybą viešose vietose vykdantiems bei laisvalaikio ir pramogų veiklą organizuojantiems  asmenims. Jie turės laikytis būtinų sąlygų, reikalingų užtikrinti žmonių saugumą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo:  riboti lankytojų, pirkėjų, paslaugų vartotojų srautus, pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių vartotojų, kad laukiantys žmonės galėtų laikytis saugaus, ne mažesnio nei 1 metro atstumo vienas nuo kito bei užtikrinti šio reikalavimo laikymąsi. Prie įėjimo į paslaugų, prekybos, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietą reikia pateikti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę arba periodiškai skelbti šią informaciją per garsiakalbius. Sudaryti  galimybę pasirūpinti rankų higiena ar dezinfekcija, prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei –  padėti vienkartinių pirštinių. Paslaugų, prekybos, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietose negalima lankytis žmonėms, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Uždaroje erdvėje esančiose paslaugų teikimo vietose visiems, vyresniems nei 6 metų amžiaus, privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, išskyrus tuos atvejus kai sportuojama, lankomasi baseine ar pirtyje ir kai dėl paslaugos teikimo pobūdžio dėvėti apsaugos priemones yra neįmanoma. Dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones taip pat privaloma turgavietėse, viešose prekybos vietose, ekskursijų metu. Tarp prekiautojų, paslaugų teikėjų darbo vietų privaloma išlaikyti bent 2 metrų atstumą.   Taip pat privaloma neleisti dirbti žmonėms, kuriems privaloma izoliacija, nuolat stebėti darbuotojų sveikatą, prieš darbą tikrinti jų kūno temperatūrą, o darbuotojams pasireiškus peršalimui ir koronaviruso infekcijai būdingiems simptomams konsultuotis karštąja koronaviruso linija 1808 arba nukreipti darbuotoją šeimos gydytojo konsultacijai. Svarbu užtikrinti, kad darbuotojai laikytųsi rankų higienos, uždaroje erdvėje dėvėtų asmens apsaugos priemones,  dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius. Jei yra galimybė, kiekvienas darbuotojas turėtų naudotis tik jam skirta įranga, inventoriumi, darbo priemonėmis. Esant galimybei, darbą organizuoti taip, kad tarp žmonių būtų laikomasi 2 metrų atstumo,  Jei yra galimybė, patalpos turi būti vėdinamos 1 kartą per valandą.

Dar du mūsų rajono gyventojai šiandien  baigė  14 dienų saviizoliaciją savivaldybės paruoštuose būstuose ir  šiandien išvyko į namus. Naujai apsigyvenusiųjų nebuvo. Saviizoliacijos būstuose, šiandien  gyvena 22 rajono gyventojai.  

 Naujų susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 mūsų rajone šiandien nebuvo nustatyta. Iš viso rajone serga 3 vienos šeimos asmenys. Lietuvoje per praėjusią parą patvirtinti tik 5 nauji susirgimo atvejai. Iš viso šalyje serga 360 asmenų. Per praėjusią parą mirusių dėl COVID-19 infekcijos nebuvo. Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje gydėsi ir  pasveiko 1236  gyventojai.

 Rytoj – pirmoji vasaros diena. Rytoj švęsime ne tik Vaikų gynimo dieną, bet ir visoje Lietuvoje muzikos garsais tarsime AČIŪ tiems, kurie  kovoje prieš COVID-19 buvo kartu.  Renginio pradžia – 17 val. Karantinas dar nesibaigia, tačiau dėka Jūsų visų sąmoningumo, susitelkimo ir bendradarbiavimo šiandien galime džiaugtis beveik sugrįžę į įprastą gyvenimo ir darbo ritmą. Visą karantino laikotarpį kasdien stengėmės apžvelgti ir perteikti Jums tai, kas buvo svarbiausia mūsų rajone ir šalyje:  per 77 karantino dienas pateikėme 77 aktualijų apžvalgas. Šia apžvalga baigiame karantino apžvalgų ciklą. Tikimės,  mūsų kasdien pateikiama informacija  Jums buvo aktuali ir naudinga. Saulėtos, nuotaikingos ir šiltos vasaros, gerbiamieji rajono gyventojai ir svečiai. 

 

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis