Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Tradicinė Žolinės šventė Rudaminoje
2017-08-18

 Rudaminos miestelio gyventojai turi gražią tradiciją švęsti Žolinę. Šiemet šią dieną iš pat ryto vieni rudaminiečiai savo sodybas puošė didžiulėmis žolynų puokštėmis, kiti rinkosi į kūrybines dirbtuves, kur iš pievų, daržų ir sodų surinktų gėrybių surišę Žolinių puokštelę keliavo į Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidus Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje.

 

Po Šv. Mišių gausus būrys Rudaminos gyventojų ir svečių rinkosi į parapijos namų kiemelį, kur renginio dalyvius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis pasidžiaugė ne tik puikia ir gražias tradicijas turinčia Žolinių švente Rudaminoje, bet ir šiame miestelyje nuveiktais darbais – išasfaltuotu keliu. Įteikdamas šventinį pyragą, meras linkėjo visiems sveikatos, skalsos,  puoselėti bendruomeniškumą bei mokėti linksmintis ir džiaugtis nudirbtais darbai.

Į šventę susirinkę rudaminiečiai bei miestelio svečiai lankėsi žolynais ir gardumynais kvepiančiame kermošiuje, stebėjo teatralizuotą pasirodymą, kaip senovėje buvo švenčiama Žolinė,  linksminosi klausydamiesi Lazdijų kultūros centro kapelos „Dziedukai“ (vad. Romas Mazėtis) bei populiariosios muzikos atlikėjų Livetos ir Petro Kazlauskų koncertinės programos.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis