Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Rugsėjo 1-ąją – modernizuotos Krosnos mokyklos atidarymas
2017-09-04

Penktadienį Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigose, kaip ir visoje šalyje, nuaidėjo Rugsėjo 1-osios skambutis. Su lengvu nerimo ir džiugesio virpuliu po vasaros atostogų į mokyklas skubėjo mokytojai ir mokiniai bei juos atlydėję artimieji, juk kiekviena Rugsėjo pirmoji – vis kitokia. Šiemet ši šventė buvo ypatinga ir Lazdijų r. sav. Krosnos mokyklos bendruomenei, nes čia susirinkusių laukė surenovuota mokykla bei naujai įrengtas mokyklos stadionas.

 

Pasveikinti su Mokslo ir žinių diena bei mokyklos renovacijos užbaigimo proga krosniškių atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis kartu su mokyklos direktoriumi Regimantu Jasevičiumi, Krosnos bendruomenės pirmininke Audra Kimbirauskiene ir  Krosnos seniūnijos atstove Ona Paviloniene netradiciškai paskelbė modernizuotos Krosnos mokyklos ir atnaujinto jos stadiono atidarymą.

Meras teigė, kad jam ypač smagu Rugsėjo 1-ąją švęsti Krosnos mokykloje, kurioje pats prieš kelis dešimtmečius mokėsi. A. Margelis džiaugėsi, jog gimtoji jo mokykla naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinusi. „Esame Europos Sąjungos šalis, todėl džiaugiamės, jog turime galimybę gauti papildomą finansavimą įvairiems projektams įgyvendinti. Lazdijų rajono savivaldybės darbuotojams bei Krosnos mokyklos administracijai bendradarbiaujant sėkmingai parengtas projektas, kurį įgyvendinus  Krosnos mokykla tapo dar šiltesnė, jaukesnė ir gražesnė. Linkiu šiai mokyklai dar ilgai gyvuoti, visiems sėkmės, kantrybės ir kuo aukštesnių mokslo pasiekimų“, –  sakė meras A. Margelis.

 

Šventės proga meras Artūras Margelis Krosnos mokyklos, šiemet mininčios 155-ąsias metines, direktoriui Regimantui Jasevičiui įteikė iš medžio išdrožtą Lazdijų rajono savivaldybės herbą, kuris papuoš modernizuotą mokyklos pastatą.

Po šventinės programos, vykusios surenovuotoje mokyklos sporto salėje, visi skubėjo į atnaujintą stadioną. Šventės dalyviams buvo įteikti helio pripildyti balionai, kuriuos dovanojo buvusi Krosnos mokyklos mokinė Lolita Kalėda iš Australijos ir visi Australijos Kalėdų fondo nariai.

Krosnos Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonui Juozui Klimavičiui pašventinus naująjį stadioną ir visiems sugalvojus svajones, balionai buvo paleisti į dangaus platybes su viltimi, kad naujų mokslo metų  siekiai ir troškimai būtinai išsipildys.

Krosnos mokyklos pastatas modernizuotas pateikus paraišką Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondui „Klimato kaitos specialiosios programos finansavimui“. Gavus finansavimą buvo įgyvendintas projektas, kurio metu apšiltintos išorinės sienos ir cokolinės dalies bei pirmo aukšto grindys, apšiltinti koridoriaus ir šilumos mazgo plokšti stogai, pakeistas pagrindinis mokyklos stogas, pakeista stogų lietaus nuvedimo bei žaibo laidinių sistema, pakeisti pastato mediniai langai bei durys, pastato sienose sudėti stiklinių blokeliai, pakeista šildymo, karšto vandens sistema bei įrengta vėdinimo sistema su rekuperacija sporto salėje. Projekto vertė – 434.953,75 Eur.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis