Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Projektas „Antis keliaujanti pasienio keliais“ – naujas pasienio turizmo produktas
2019-09-25

Šią savaitę Lazdijų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Oržyšo savivaldybės (Lenkijos Respublika) atstovais, kurio metu buvo pasirašyti bendro projekto „Antis keliaujanti pasienio keliais“ paraiškos dokumentai. Šis projektas skirtas užtikrinti subalansuotą pasienio gamtos ir kultūros paveldo plėtrą bei jo pritaikymą turizmui.

 

Interreg V-A pasienio programos ankstesnių projektų įgyvendinimo metu jau yra sukurta daug turizmo maršrutų, skirtų keliauti automobiliais ir dviračiais, pavieniams turistams ir keliautojų grupėms. Parengtu projektu siekiama esamus pasienio maršrutus apjungti ir papildyti Oržyšo bei Veisiejų miestų gamtos ir kultūros paveldo objektais. Projekto „Antis keliaujanti pasienio keliais“ maršrutas pasirinktas įvertinus ir Lietuva-Lenkija 2007-2013 programos projektus, kurių metu buvo sukurti nauji pasienio turizmo maršrutai ir sutvarkyti infrastruktūros objektai. Įgyvendinant projektą, numatytos bendros pasienio veiklos: Veisiejų pėsčiųjų ir dviračių tako remontas, Oržyšo miesto aikštės rekonstrukcija, bendro turizmo maršrutų analizė bei vertinimas, dalyvavimas bendrose edukacinėse dirbtuvėse, dvarininkų dienos organizavimas Oržyšo mieste, diskusijos su vietos bendruomene ir socialiniais partneriais, projekto viešinimas.

Antis šiame projekte pasirinktina neatsitiktinai. Keliaujant iš Veisiejų iki Oržyšo veda du pagrindiniai keliai: per Augustovo ir Elko miestus arba per Suvalkų ir Olecko miestus, kuriuos sujungus galima pamatyti anties kontūrus. Pasienio antis – tai kartu keliaujančios šeimos simbolis. Bendras projekto biudžetas 824 761,02 euro, Lazdijų rajono savivaldybės investicijų dalis 389 813,73 eurai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis