Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Projekto "Europos garsas – mes kuriame radiją" dalyvių susitikimas Lazdijuose
2017-05-18

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija 2016-2018 m. įgyvendina  „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą "Europos garsas – mes kuriame radiją" („Sound of Europe – we are making radio“). Partneriai šiame projekte yra Agrupamento de Escolas de Ferreira do Zezere (Portugalija), BRG Schloss Wagrain (Austrija), Private Tagesheim-und Internasschule Dieburg (Vokietija), IIS Davinci Galilei (Italija), ITG Della Porta-Porzio (Italija), IES Benicalap (Ispanija). 2017 m. gegužės 7-13 dienomis gimnazijoje vyko partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo 7 pedagogai ir 13 moksleivių iš Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos ir Italijos. Visi į Lazdijus atvykę moksleiviai apsigyveno projekte dalyvaujančių  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių šeimose.

Jau nuo pirmos dienos buvo nutarta dirbti 5 darbo grupėse: projekto dalyviai turėjo prisistatyti, pasakydami vardą, iš kokios šalies yra atvykę ir kuo domisi. Visiems susipažinus koordinatorė mokytoja Ilona, pristatė temas ir klausimus, kurie buvo gvildenami susitikimo metu: komandos turėjo sukurti ir pristatyti radijo reportažus apie susitikimą Lietuvoje. Šio susitikimo metu taip pat buvo sukurtas ir pristatytas filmas apie Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją ir mūsų šalį. Po pietų dalyviai vyko į Lazdijų rajono savivaldybę, kur projekto dalyvius priėmė ir apie Lazdijų rajoną papasakojo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka. 

Projekto dalyvių laukė labai įdomus darbas: kiekvieną dieną jie ėmė interviu iš gimnazijos moksleivių, pedagogų, savo kolegų. Kad būtų galima geriau suprasti reporterių darbo specifiką ir pagilinti žinias apie radijo laidas, antradienį vyko į Lietuvos nacionalinę radijo ir televizijos stotį (LRT) bei į radijo stotį „ZIP FM“. Būdami LRT dalyviai ne tik sužinojo, kaip kuriamos įvairios radijo laidos, kaip vyksta laidos įrašinėjimo procesas ir kiek žmonių dirba, kurdami vieną ar kitą laidą, bet ir apsilankė LRT muziejuje bei LRT studijose, kur filmuojamos populiarios, visų žiūrimos TV laidos, tokios kaip: „Labas rytas, Lietuva“, „Laba diena, Lietuva“, „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, TV šou „60 akimirkų“ ir kitos. Po to surengta išvyka į radijo stotį „ZIP FM“, kurioje buvo stebima, kaip dirba tiesioginėse radijo laidose jauni žmonės, klausomasi jų sėkmės istorijų. Projekto dalyviai dėkojo „ZIP FM“ programų vadovui Sauliui Zakarkai už įdomų pasakojimą apie radijo studiją, jos darbą bei įkvėpimą siekti svajonių. Beje, šiose studijose visi sužinojo, kokie esminiai  skirtumai yra tarp nacionalinio transliuotojo ir komercinio radijo.

Projekto "Europos garsas – mes kuriame radiją"  tikslas – susitikimo metu ne tik sudaryti sąlygas projekto dalyviams imti interviu, kurti radijo klipus, bet ir parodyti jiems mūsų rajoną bei Lietuvą apskritai. Todėl suderindami darbą ir pramogas, projekto dalyviai aplankėme Vilnių, Lazdijų krašto muziejų, etnografinėje Prano dzūko sodyboje ragavome nacionalinius lietuviškus patiekalus, dalyvavome šakočio kepimo edukacijoje ir kitose veiklose. Buvo suorganizuota ir sporto šventė, kurioje dalyvavo ne tik mokinių, bet ir mokytojų komandos.

Iš šiltųjų kraštų atvykusių projekto partnerių neišgąsdino net pas mus iškritęs sniegas. Moksleivės iš Ispanijos niekada gyvenime nebuvo mačiusios, kaip sninga, tad jos niekaip neatsidžiaugė sniegu - merginos sakė, kad tai buvo pats gražiausias įspūdis, kurio niekada nepamirš.

5 komandos visą savaitę intensyviai dirbo, nes laikas, per kurį reikėjo kruopščiai padaryti visus suplanuotus darbus, negailestinga tirpo. Paskutinę projekto partnerių susitikimo dieną į gimnazijos fojė susirinko ne tik projekto dalyviai, bet ir moksleivių šeimos nariai. Kiekviena komanda pristatė savo darbus, jiems buvo įteikti sertifikatai.

Projekto vykdytojai tiki, kad intensyvaus, bet labai kūrybingo darbo savaitė niekam neprailgo, o projekto dalyviai išvyko namo pilni geriausių įspūdžių ir prisiminimų apie mus ir mūsų šalį. Viliamės, kad su jais dar susitiksime ir kituose projekto partnerių renginiuose.

 Džiugu, kad dalyvaudami šiame projekte moksleiviai gali ne tik sužinoti, pamatyti, bet ir keistis gerąją patirtimi su savo kolegomis iš kitų šalių. Taip pat tai didžiulė patirtis  bendradarbiaujant su bendraminčiais iš kitų šalių. Tik mokydamiesi vieni iš kitų bei pažindami vieni kitus,  jauni žmonės gali geriau pažinti ne tik kitas kultūras, bet ir save – tapti tolerantiški bei draugiški savo partneriams ir visiems, su kuriais suveda gyvenimas ir darbas.

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis