Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Puikų išsilavinimą turintys lazdijiečiai sugrįžta – „Kurk Lietuvai“ projektas bus įgyvendinamas Lazdijuose!
2020-03-10

Lazdijų rajono savivaldybė ir VšĮ „Investuok Lietuvoje” pasirašė bendradarbiavimo sutartį, suteiksiančią galimybę Lazdijuose įgyvendinti „Kurk Lietuvai“ projektą „Darnus judumas Lietuvos-Lenkijos pasienio zonoje“. Nors atstumas iki Lenkijos nėra didelis iki šiol tiesioginio viešojo transporto susisiekimo su tuo kraštu nėra, tad pradėtas įgyvendinti projektas ieškos šios problemos sprendimo būdų. Pasak Verstaminuose užaugusios ir Europos studijų magistro laipsnį bei tarptautinės darbo patirties įgijusios Birutės Karakaitės, Lazdijai nepakankamai išnaudoja savo geografinės padėties privalumus – pasienio su Lenkija infrastruktūrą, tad pradedamas įgyvendinti projektas padės spręsti šią problemą.

 

„Labai džiaugiuosi, kad į Lazdijus laikinai ar nuolatos dirbti sugrįžta jauni žmonės, turintys konkrečių idėjų mūsų kraštui. Dar labiau džiugina, kad juos į Lazdijus sugrįžti skatina visuomenei atvira savivalda ir jos įgyvendinamos inovatyvios bei šiuolaikiškos idėjos. Susisiekimo problema Lazdijuose įsisenėjusi ir jai reikia skirti daug dėmesio, o įgyvendinant „Kurk Lietuvai“ projektą, tikiu, tikslą pasieksime greičiau, o rezultatai bus geresni“, – apie projektą kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Norėdama sumažinti esamas Lietuvos ir Lenkijos pasienio problemas Lazdijų rajono savivaldybė jau ėmėsi konkrečių veiksmų. Praėjusiais metais Lazdijuose vyko darbinis susitikimas su ekspertais iš Lietuvos, Lenkijos ir Europos komisijos atstovų Briuselyje. Susitikimo pagrindinis tikslas buvo identifikuoti jau įgyvendintus reikšmingiausius projektus bei tų projektų tikslines grupes, suskaičiuoti gamtinius, kultūrinius, kultūros paveldo, bendruomeninius išteklius, kurie skatina ekonomines veiklas. Šiuo metu svarstoma galimybė steigti su kaimynine Lenkija bendrą verslo skatinimo įstaigą, kad galėtų vykti laisvas darbo jėgos judėjimas.

Programa „Kurk Lietuvai“ – pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo programa Lietuvos viešajame sektoriuje, kuri beveik dešimt metų suteikia galimybę tarptautinės patirties turintiems asmenims savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo. Metus trunkančioje programoje dalyviai įgyvendina inovatyvius projektus ekonomikos, švietimo, inovacijų, saugumo, aplinkosaugos, socialinės politikos ir kitose srityse.

Kurk Lietuvai projektų vadovams, taip pat ir Birutei Karakaitei, darbo užmokestis mokamas iš VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamų projektų lėšų. Lazdijų rajono savivaldybė įsipareigojusi suteikti tik darbo vietą ir užtikrinti, kad būtų visos reikiamos darbui priemonės – kompiuteris, interneto ir mobilus ryšys, taip pat aktyviai bendradarbiauti, dalintis informacija, kad projekte numatyti tikrai ambicingi tikslai būtų įgyvendinti.

Plačiau apie „Kurk Lietuvai“ skaitykite čia: http://kurklt.lt/

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis