Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Ruošiamasi naujam tarptautiniam projektui
2018-05-30

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi Vygrių nacionalinio parko ir Suvalkų apskrities muziejaus atstovai. Susitikime su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu, Lazdijų krašto muziejaus direktore Daina Pledienė ir savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyiaus specialiste Indre Adomyniene buvo aptariamos bendradarbiavimo galimybės teikiant paraišką tarptautiniam projektui.

 

Planuojama teikti paraišką prioritetinei krypčiai „Aplinkos išlaikymas ir apsauga ir išteklių naudojimo veiksmingumo skatinimas“, kurios tikslas yra Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo šimtmečio įprasminimas, akcentuojant abiejų tautų išsivadavimą iš okupacinių rėžimų ir valstybių atkūrimą. Projektas bus teikiamas pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Vygrių nacionalinio parko ir Suvalkų apskrities muziejumi pagal Interreg V–A Lietuva–Lenkija bendradarbiavimo programą, kuri remia dvišalį bendradarbiavimą.

Projekto pradžioje vyks abipusiai projekto partnerių darbo susitikimai, istorijos konferencijos Lietuvoje ir Lenkijoje, projekto rezultatų pristatymo renginiai, kuriami turistiniai maršrutai, apjungiantys chronologinės istorines ribas nuo 1863 m. iki XX a. pabaigos. 1863 m. sukilimas didelę reikšmę turi Suvalkų muziejaus ekspozicijoje. Marija Konopnicka yra parašiusi legendą apie sukilėlių vadą Suziną, kuris žuvo Lazdijų rajone, Staciškės kaime prie Seirijų. Vygriai akcentuoja pirmą pasaulinį karą ir vokiečių okupaciją, o Lazdijai - sovietinį terorą. Sekant šiomis istorinėmis pėdomis, projektu siekiama apjungti Lietuvos ir Lenkijos kelią į nepriklausomybę.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis