Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimt pirmoji karantino diena: Vyriausybė paskelbė apie padėkos akciją „Ačiū, Lietuva“, pasirašyti projektų partnerystės susitarimai, rajone naujų susirgimų dėl COVID-19 nėra – tik du vakar nustatyti susirgimo atvejai
2020-05-25


Šiandien Lietuvoje prasideda Vyriausybės ir savivaldybių padėkos akcija „Ačiū, Lietuva“.  Apie tai vykusioje nuotolinėje spaudos konferencijoje šiandien pranešė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys. Ji skirta padėkoti žmonėms, kurie aktyviai dirbo, kad pirmoji koronaviruso COVID-19 banga Lietuvoje būtų įveikta. „Kertinis šios šventės akcentas – birželio pirmą dieną įvyksiantis daugelio Lietuvos orkestrų, chorų ir kitų kolektyvų koncertas skirtingose savivaldybėse ir miestų erdvėse“, – sakė  G. Surplys. Jau šiuo metu dalyvavimą renginyje yra patvirtinę 253 kolektyvai iš 36 savivaldybių. Neabejojama, kad dalyvaujančių bus ir daugiau. Mūsų rajono savivaldybėje padėkos koncertai, kuriuos surengs Lazdijų kultūros centro ir jo padalinių meno saviveiklos kolektyvai bei atlikėjai, birželio 1 dieną 17 valandą vyks prie rajono savivaldybės administracijos pastato, prie Seirijų seniūnijos; prie Veisiejų seniūnijos, Krosnos kultūros namų balkone ir prie Šeštokų kultūros namų. Renginiai bus organizuoti laikantis karantino laikotarpiui keliamų rekalavimų, kiekvienas jų truks maždaug 15 min.

 

 Pasirašyti partnerystės susitarimai su Oržyšo (Lenkijos Respublika) meru Zbigniew Wlodkowski dėl bendrų laimėtų projektų įgyvendinimo. Nuo birželio 1 d. pradedami įgyvendinti du Interreg V-A Lietuva Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektai skirti turizmo infrastruktūros ir jaunimo verslumo skatinimui. Projekto „Partnerystė. Verslumas. Veiksmas.“ įgyvendinimo metu planuojama jaunimo verslumo stovyklos, dalyvavimas studijų vizituose įmonėse, verslumo dirbtuvės – praktinių įgūdžių ugdymas, įrangos įsigijimas. Projekto „Antis keliaujanti pasienio keliais“ įgyvendinimo metu planuojamas Veisiejų pėsčiųjų ir dviračių takų dangos keitimas, edukacinių dirbtuvių suorganizavimas, dalyvavimas pasienio festivalyje Oržyše, bendro pasienio turizmo maršruto sukūrimas ir leidyba.

Rajono savivaldybėje naujų susirgimo dėl COVID-19 atvejų nenustatyta, yra tie patys du apie kuriuos informavome vakar. Lietuvoje per praėjusią parą patvirtinta 12 naujų susirgimo atvejų, 10 iš jų – Vilniuje. Šiuo metu serga 426 Lietuvos gyventojai, pasveiko – 1138. Mirčių dėl koronavirusinės infekcijos sukeltų susirgimų, SAM šios dienos  duomenimis, nebuvo. Pirmoji Europoje apie koronavirusinės infekcijos pabaigą šiandien informavo Juodkalnijos vyriausybė. Naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų Juodkalnijoje nebuvo užfiksuota jau 20 dienų iš eilės. Ši valstybė Europoje paskutinioji paskelbė apie pirmą nustatytą COVID-19 atvejį. Tai įvyko kovo 17 d. Per tą laiką šalyje užsikrėtė 324 asmenys. Mirusiųjų skaičius – tik 9, 314 gyventojų pasveiko.

 Lazdijų karščiavimo klinikoje šiandien buvo paimti ėminiai tik keletui rajono gyventojų. Pasikeitus Sveikatos apsaugos ministro sprendimams dėl prevencinių galimo susirgimo COVID-19 tyrimų, ėminiai šiuo metu imami rečiau. Šiandien jie paimti   tiems rajono gyventojams, kurie pastarosiomis dienomis sugrįžo iš užsienio ar dėl kitokių priežasčių privalo atlikti saviizoliaciją. Taip pat tiems asmenims, kurie  turi siuntimus į antro ar trečio lygio gydymo įstaigas gydytojų konsultacijoms.

 Dar vienas iš užsienio grįžęs rajono gyventojas  baigė saviizoliaciją. Po 14 dienų, praleistų savivaldybės paruoštame saviizoliacijai būste, jis išvyko į  namus.  Savivaldybės būstuose šiandien dar gyvena 13 rajono gyventojų. Sugrįžusiųjų iš užsienio per pastarąją parą nebuvo.

 Šiandien Sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo Aurelijaus Verygos surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje dalyvavo NVSC  Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė ir Lietuvos kariuomenės atstovas, kuruojantis dezinformacijos valdymo klausimus, Mažvydas Kunevičius. Ministras Aurelijus Veryga sakė, jog Vyriausybė vis dar svarsto, kokius COVID-19 mažėjimo rodiklius turėtų pasiekti šalys, iš kurių atvykusiems žmonėms nebereikėtų saviizoliuotis.  Kita ministro žinia ta,  jog nuo šiol maitinimo įstaigoms, parduotuvėms ir kitoms paslaugas teikiančioms  įstaigoms nėra rekomenduojama prie įėjimo kabinti iškabą su įspėjimu nesilankyti rizikos grupės, t. y. vyresnio amžiaus, asmenims. Toks sprendimas priimtas dėl audringos visuomenės reakcijos, nes rekomendacijas daugelis šalies gyventojų, ypač – vyresniojo amžiaus, suprato kaip draudimus.  NVSC atstovė Rolanda Lingienė informavo, kad savaitgalį užfiksuoti 4 nauji įvežtiniai infekcijos atvejai – iš Rusijos, Olandijos ir Suomijos į Lietuvą atvykusiems asmenims.  Lietuvos kariuomenės atstovas Mažvydas Kunevičius sakė, kad internete, daugiausia – socialinėse medijose, nemažėja klaidinančios informacijos srautas. Nuo vasario 1 dienos tokių klaidinančių pranešimų užfiksuota 1278. Dauguma iš jų susiję su situacija dėl koronavirusinės infekcijos. Dažniausiai pranešama apie neva neteisingas karantino sąlygas, menkinamas COVID-19 keliamas pavojus, skelbiama, jog NATO kariai Lietuvoje neva itin dažnai serga koronavirusu. Todėl, pasak M. Kunevičiaus, negalima remtis tik socialiniuose tinkluose gauta informacija, nereikėtų ja dalintis.   Informacijai gauti jis rekomendavo rinktis tik patikimus, oficialius šaltinius.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis