Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt šeštoji karantino diena: pasėlius jau deklaravo trečdalis žemę dirbančių rajono gyventojų, vis daugiau vaikų grįžta į darželius, Vyriausybė nutarė leisti masinius renginius ir skrydžius į Norvegiją
2020-05-20


 Rajone žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, šios dienos duomenimis,  deklaravo jau maždaug trečdalis žemę rajone dirbančių ir ją deklaruojančių asmenų – 1240. Deklaravimas prasidėjo gegužės 4 dieną, kai pagal griežtus karantino reikalavimus dirbo tiek rajono savivaldybės administracija, tiek jos seniūnijos, kurių specialistai priima deklaracijas. Kaip informavo Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus vedėja Jurgita Gudeliauskaitė, darbas karantino sąlygomis pasėlių deklaravimo darbų rajone nesulėtino – šiemet, lyginant su praėjusiais metais, per tokį patį laikotarpį  paraiškų priima daugiau. Darbas vyksta sklandžiai, nes žemės ūkio specialistai, dirbantys seniūnijose, kvietė gyventojus registruotis iš anksto, daug bendravo su deklaruojančiais plotus nuotoliniu būdu. Užsiregistravę priėmimui gyventojai yra įpareigoti būti drausmingi, laikytis nurodytos tvarkos, paskirtą dieną ir valandą atvykti į seniūnijas. Ankstesniais metais dauguma jų  pasėlių deklaravimą atidėdavo paskutinėms dienoms. Dar kartą priminsime, jog žemės ūkio pasėlių deklaravimas šiemet tęsis iki birželio 22 dienos. Nuo birželio 23 iki liepos 17 dienos bus priimamos pavėluotos paraiškos, tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

 

Nuo pirmadienio, gegužės 18 dienos, duris atvėrė rajono ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo įstaigos.  Įstaigų pateiktais duomenimis, vaikų skaičius jose kasdien didėja. Pirmadienį į rajono darželius atėjo 114 vaikų, o šiandien – jau 128 (94 ikimokyklinukai ir 34 priešmokyklinukai). Tai yra maždaug ketvirtadalis iki karantino ikimokyklines ir priešmokyklines ugdymo įstaigas lankiusių vaikų. Daugiausiai vaikų šią savaitę sugrįžo į Lazdijų mokyklą-darželį „Vyturėlis“ ir Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių. Yra  įstaigų, kurių visi ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dar mokosi nuotoliniu būdu, nors sąlygos sugrįžti jiems yra sudarytos.  Dalis jų svarsto sugrįžti artimiausiu metu.  

Vakar dar vienas gyventojas iš užsienio sugrįžo į rajoną ir saviizoliavosi. Šiandien savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose gyvena 18 asmenų. Gauti ėminių, kurie buvo paimti vakar iš užsienio grįžusiems rajono gyventojams ir išsiųsti tirti, atsakymai. Visi jie – neigiami.

Rajone susirgimų dėl COVI-19 šiandien gautų tyrimų atsakymų duomenimis – nėra.  Lietuvoje serga 460 gyventojų. Per vakar dieną naujai susirgo 15, pasveiko 1049. Nuo pandemijos Lietuvoje pradžios 60 gyventojų, kuriems buvo diagnozuotas susirgimas dėl koronavirusinės infekcijos, mirė. 

Šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje nutarta nuo gegužės 25 dienos atnaujinti skrydžius į Norvegiją, o nuo birželio 1 d. – leisti organizuoti  masinius kultūros renginius.  Susisiekimą lėktuvais ketinama atnaujinti su trimis miestais: iš Vilniaus į Oslą, ir iš Alesiundo ir Bergeno – į Kauną. Norvegijoje vis dar galioja karantinas. Į šalį leidžiama atvykti tik tiems, kurie čia dirba, turi gyvenamąją vietą arba turi giminaičių, taip pat visi atvykusieji turės 10 dienų karantinuotis. Planuojama atnaujinti skrydžius ir į kitas šalis. Pagrindinė sąlyga, kuri leistų atnaujinti skrydžius – epidemiologinė tų šalių situacija. Vyriausybės posėdyje aptartas ir karantino sąlygų švelninimas kultūros renginiams: jie nuo birželio 1 d. uždarose erdvėse galės vykti tarp dalyvių laikantis dviejų metrų atstumo, maksimaliai trumpinant renginio trukmę. Nuo birželio 1 d. iki 15 d. bus leidžiami 100 dalyvių renginiai, vėliau dalyvių skaičius bus pamažu didinamas. Rugpjūčio antroje pusėje tas skaičius turėtų pasiekti 350 dalyvių. Renginiai atvirose erdvėse, laikantis daugiau nei vieno metro atstumo tarp dalyvių, galės vykti nuo birželio 1 d., o juose galės dalyvauti iki 300 žmonių.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis