Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Socialinės garantijos – visiems dirbantiems užkrečiamųjų ligų židiniuose
2020-03-24

Seimas nutarė, kad socialinės garantijos bus užtikrinamos visiems užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems asmenims. Tai numato Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, kurios buvo priimtos vienbalsiai ir įsigaliojo nuo kovo 20 dienos. Pataisos reikalingos Lietuvai susidūrus su koronaviruso COVID-19 grėsme.

 

Pagal priimtas pataisas, papildomos garantijos bus taikomos ne tik sveikatos priežiūros įstaigų specialistams, bet ir kitiems darbuotojams kurie pasitelkiami likviduojant ypač pavojingas ligas užkrečiamųjų ligų židiniuose. Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas numato, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantys žmonės draudžiami darbingumo netekimo atvejais . Darbuotojui mirus nuo tos užkrečiamosios ligos atliekant pareigas, jo sutuoktiniui, vaikams, įvaikiams mokama speciali kompensacija. Mirusysis laidojamas valstybės lėšomis.

Įstatymas taip pat garantuoja, kad ligos židinyje dirbusiam specialistui netekus dalies sveikatos ir darbingumo, neatsižvelgiant į draudimo išmokas, išmokama nuo vienų iki penkerių metų darbo užmokesčio dydžio kompensacija.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis