Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Spaudos dienos proga savivaldybės meras diskutavo su žurnalistais
2018-05-09

Nuo pat pirmųjų Nepriklausomybės metų Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Tai ne tik žurnalistų, gimtosios mūsų kalbos mokytojų, bibliotekininkų ir kitų, su kalba ir spauda susijusių profesijų žmonių, profesinė šventė. Tai – ir visai Lietuvai svarbi diena, nes kalba visais amžiais yra buvo ir bus pagrindinė mus tarpusavyje siejanti grandis.

Šia proga rajono savivaldybės meras Artūras Margelis Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje surengė susitikimą su regioninės žiniasklaidos priemonių žurnalistais. Sveikindamas juos su profesine švente, meras akcentavo spaudos laisvės, kaip vieno pagrindinių tautos laisvės faktorių,  svarbą. Jis prisiminė ir šiai dienai skirtą  Lazdijų viešojoje bibliotekoje vykusią konferenciją  bei knygos  „Punsko, Seinų ir Lazdijų krašto knygnešiai ir daraktoriai” pristatymą. „Laisva kalba, laisvas žodis yra labai  svarbu, tačiau ne mažiau svarbi ir žurnalistų, kurie ta laisve naudojasi, atsakomybė“ – sakė meras. Visi susirinkusieji gavo dovanų gavo suvenyrus su Lazdijų rajono savivaldybės atributika.

 Vėliau prie pietų, kuriuos savivaldybės meras surengė regioninės žiniasklaidos priemonių žurnalistams, stalo meras atsakinėjo į pateiktus klausimus. Jie išdrįso paklausti ir sužinojo, jog meras yra labai jautrus ir jam ne tas pats, kas ir kaip yra rašoma apie rajoną, taip pat – ir apie jo darbą. O skaudžiausia, kai rašo dalyko neišmanantys žmonės, turintys galimybę pasinaudoti viešumo tribūna. Taip, pasak savivaldybės mero, buvo visos Lietuvos akyse nepataisomai apjuodinti vieni pažangiausių šalyje vaikų socialinės globos namai „Židinys“, į kurių kūrimą ir kasdienę veiklą šios įstaigos darbuotojai įdeda ne tik savo žinių, sugebėjimo, bet ir širdies.     

Meras kvietė žurnalistus dažniau užsukti į savivaldybę ir pas jį asmeniškai. Klausti, kalbėtis, diskutuoti, nes tik taip, iš oficialių šaltinių, o ne iš nuogirdų gatvėje  galima sužinoti  apie rūpimus dalykus. Ir netgi pažadėjo pavaišinti kava.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis