Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Su Užimtumo tarnybos atstovėmis kalbėta apie nedarbo problemą, praėjusiais metais mažėjusius nedarbo rodiklius ir smulkiuosius ūkininkus
2020-03-03

Nuo šių metų sausio 1-os dienos bedarbio statusas gali būti suteikiamas darbingo amžiaus žmonėms, dirbantiems nedidelius žemės ūkius ir neturintiems jokių kitų pajamų. Iki šiol smulkieji ūkininkai, kurių ūkis mažesnis negu 4 ekonominio dydžio vienetai, Užimtumo tarnyboje bedarbio statusu negalėjo būti registruojami.

 

„Labai džiaugiuosi, kad smulkieji ūkininkai gali gauti bedarbio statusą, ko iki šių metų nebuvo. Nors nedarbo problema Lazdijuose išties įsisenėjusi tačiau smulkiesiems ūkininkams ši nauja galimybė labai reikalinga ir svarbi. Džiugina ir tai, kad kartu su Užimtumo tarnyba pasiekti rezultatai. Mūsų sudarytas bendradarbiavimo planas padeda identifikuoti problemas, kurios trukdo norintiems įsidarbinti, bet dėl objektyvių priežasčių negalintiems to padaryti. Stengiamės priimti reikiamus sprendimus, kad galimybę dirbti turėtų visi norintys. Džiugina ir tai, kad mūsų pavyzdžiu sudaryti konkrečių priemonių ir veiksmų planą, jau seka ir kitos savivaldybės. Vadinasi einame teisingu keliu“, – susitikime su Užimtumo tarnybos atstovėmis kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Praėjusiais metais, pasikeitus rajono savivaldybės vadovams pradėta spręsti įsisenėjusi nedarbo problema Lazdijų rajone. Tam savivaldybės merės iniciatyva buvo parengtas savivaldybės ir Užimtumo tarnybos bendradarbiavimo planas 2019 metams. Dėl jame numatytų konkrečių priemonių ir veiksmų jau pasiekti džiuginantys rezultatai – pagal Užimtumo tarnybos oficialiai skelbiamus duomenis tokio žemo nedarbo lygio, kaip praėjusį spalį nebuvo kone dešimtmetį, o panašius bendradarbiavimo planus pradėjo rengti ir kitos savivaldybės.

Susitikime buvo kalbama apie įsidarbinimui kliudančias priežastis, jų sprendimo būdus. Kalbėta apie galimybes padėti ilgalaikiams bedarbiams. Pasidžiaugta aktyvaus bendradarbiavimo rezultatais, kuriuos atspindi ir Užimtumo tarnybos svetainėje oficialiai skelbiami statistiniai duomenys. Juose 2019 metais matomas nedarbo rodiklių mažėjimas. Praėjusių metų spalio mėnesį nedarbo rodiklis Lazdijų rajone buvo 11,6 proc. Pagal Užimtumo tarnybos skelbiamą informaciją, tokio rodiklio Lazdijų krašte nėra buvę nuo 2011 metų. Ankstesnių metų nedarbo rodiklių statistika nėra pateikiama. Nuo 2011 metų iki 2018 metų nedarbo rodiklis Lazdijuose svyravo nuo 20,6 proc. (2011 metų sausio-vasario mėnesiais) iki 13,6 proc. (2018 metų spalį). Registruotas nedarbo vidurkio rodiklis Lazdijų rajone praėjusiais metais siekė 13,1 proc., 2018 – 14,9 proc., 2017 – 14,9 proc., 2016 – 15 proc. Šių metų sausio mėnesį Lazdijuose, kaip ir daugelyje Lietuvos savivaldybių, nedarbo rodiklis vėl kilo. Lazdijų rajone jis pasiekė 14,2 proc. Taip nutiko dėl pasikeitusių nuostatų teisės aktuose, kuriuose numatyta galimybė smulkiesiems ūkininkams gauti bedarbio statusą.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis