Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Susitikimas su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
2015-10-19

                    Pirmadienio rytą Lazdijų rajono savivaldybės vadovai, administracijos specialistai, seniūnai bei visuomenės atstovai rinkosi į susitikimą su Lygių galimybių kontroliere Agneta Lobačevskyte. Susitikimo metu buvo pristatyta tarnybos veikla, jos vykdomos funkcijos, pateikti konkretūs pavyzdžiai iš tarnybos darbo.

                     Kaip informavo kontrolierė A. Lobačevskytė, daugiausiai skundų dėl lygių teisių pažeidimų pateikia vyrai, ypač gindami pažeidžiamas moterų teises. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba – tai specialiai kovai su diskriminacija sukurta institucija, į kurią gali kreiptis kiekvienas, patiriantis lytinę, rasinę ar kitokio pobūdžio diskriminaciją.

 

                     Pristatymą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Valdas Dambrava pradėjo nuo konkrečių pavyzdžių, kaip viešojoje erdvėje pažeidžiamos teisės. Diskriminacija gali pasireikšti tiesiogiai, netiesiogiai, priekabiavimu, seksualiniu priekabiavimu bei nurodymu diskriminuoti. Kaip pabrėžė tarnybos specialistas, lygių galimybių įstatymas draudžia diskriminaciją dėl lyties, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, rasės, tapatybės, religijos ir t.t. „Tačiau kasdienybė bei gaunami skundai rodo, kad diskriminacija vis dar yra mūsų kasdienio gyvenimo palydovė“, ‒ kalbėjo V. Dambrava, pateikdamas konkrečius skaičius. Pvz., seksualinį priekabiavimą darbe bent kartą patiria 20 proc. moterų. Kaip teigė pranešėjas, tyrimai parodė, kad moterys yra moralesnės už vyrus.

                      Bene opiausiu lytinės diskriminacijos pavyzdžiu įvardintas vyrų ir moterų už tą patį atliekamą darbą gaunamo atlyginimo dydis, kuris ES skiriasi net 15 procentų. Susitikimo metu auditorija gavo įdomių praktinių užduočių, už kurias aktyviausiems dalyviams buvo įteiktos Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos dovanėlės.

                      Už aiškiai ir atraktyviai pateiktą informaciją svečiams dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.


Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis