Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Svarbiausias šventės akcentas - šimtmečio eisena „Geltona. Žalia. Raudona“
2018-06-04

Paskutinis tradicinės, tarptautinės Pasienio fiestos šventės baigiamasis  koncertas vainikuotas iškilminga  eisena. Nuo kultūros centro prasidėjusi, su Lazdijų herbu, ilgąja vėliava, ant kurios puikuojasi užrašas LAZDIJAI, šventėje dalyvavusių užsienio šalių delegacijų vėliavomis bei gausia Lazdijų rajono bendruomene pajudėjo link miesto parko.

 

Šiais metais eisenoje dalyvavo apie 1500 dalyvių, pasipuošusių Lietuvos vėliavos spalvų marškinėliais su užrašu „Laisvi ir laimingi Lazdijai“.  Gausus būrys Lazdijų rajono įstaigų ir organizacijų bei miesto svečių žygiavo nešini balionais, spalvingais ir išradingais atributais.  Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų kvietimo dėka, miesto gatvėmis su prabangiu automobiliu riedėjo ir Didžiosios Britanijos karalienė, sveikindama Lazdijų gyventojus su puikia švente bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu.  

Eisenos dalyvius į miesto parką lydėjo didžiosios kunigaikštienės  Birutės bataliono sausumos pajėgų  karių orkestras.

Tradiciškai visi susirinkę pasveikinti rajono kultūros ir  ugdymo įstaigų šokiu Fiestomobu, sukurtu pagal Marijono Mikutavičiaus dainą „Pasveikinkim vieni kitus“.

Po tradicinio šokio visus surinkusius pagerbė ir pasveikino šventėje dalyvavę delegacijos atstovai iš Lenkijos, Rusijos, Estijos, Sakartvelo (Gruzijos) ir Ukrainos.

Po nuoširdžių sveikinimo žodžių ir palinkėjimų Lazdijų žmonėms, žiūrovų laukė spalvinga koncertinė programa.  Menines programas demonstravo Lazdijų rajono kultūros ir ugdymo įstaigų šokių kolektyvai, kaimynai iš Lenkijos, svečiai iš Kalvarijos, Baltarusijos, Ukrainos.

Nuoširdžiomis dainomis džiugino Irūnos Puzaraitės-Čepononienės ir Mariaus Jampolskio duetas, Lietuvos muzikos  aukso fondą pademonstravo valstybinis dainų ir šokių ansamblis LIETUVA, skambiais ir visiems gerais žinomais akordais šių metų šimtmečio Pasienio fiestos šventę uždarė grupė „Rondo“. Jos pasirodymą palydėjo įspūdingi fejerverkai.  

Lazdijų r. sav. inf.  

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis