Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šventežeryje pagerbti Nepriklausomybės kovų savanoriai ir Vyties kryžiaus kavalieriai
2017-09-11

Sekmadienį, rugsėjo 10 d., po Šv. Mišių Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje miestelio gyventojai susirinko prie bažnyčios, kur buvo atidengtos ir pašventintos atminimo lentos, skirtos 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Šventežerio valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams.

 

Iškilmingoje lentų atidengimo ceremonijoje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis pasveikino visus susirinkusius ir pasidžiaugė, kad tai jau viena iš paskutiniųjų parapijų rajone, kur atidengiamos lentos 1919 – 1920 metų Nepriklausomybės kovų Šventežerio valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams. Rajono meras A. Margelis džiaugėsi, kad Dzūkijoje yra tvirta valstybingumo ir tikėjimo savo šalimi idėja. Teigė, jog kovų už laisvę savanorių įamžinimas yra labai svarbus, nes šias pavardes gali perskaityti ne tik miestelių gyventojai, bet ir svečiai. „Žinodami šias pavardes savo atmintyje, ateities kartoms galėsime perduoti, kad šie žmonės gyveno ir tapo didvyriais. Jie nuveikė didelius darbus, kad šiandien gyventume laisvoje šalyje” – sakė Lazdijų rajono meras Artūras Margelis. Jis padėkojo visiems prisidėjusiems prie Nepriklausomybės kovų Šventežerio valsčiaus savanorių ir Vyties kryžiaus kavalierių lentų įamžinimo. Visiems susirinkusiems linkėjo neprarasti tikėjimo valstybe ir išlikti nepriklausomos šalies piliečiais.

Vieno iš 1919 – 1920 metų kovų už laisvę savanorio, Povilo Lipsko sūnus Juozas, jaudindamasis padėkojo už šios idėjos įgyvendinimą. „Esu labai patenkintas šiomis atminimo lentomis. Dabar niekas negalės paneigti, kad šie žmonės gyveno ir kovojo už laisvą Lietuvą” – sakė Juozas Lipskas. Prie 1919 – 1920 metų Nepriklausomybės kovų Šventežerio valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams lentų atidengimo idėjos įgyvendinimo prisidėjo Stasė ir Juozas Megelinskai Vilija ir Gintas Škarnuliai Alma Rutkauskienė ir Lazdijų rajono savivaldybė.

Atminimo lentas pašventino Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas kanauninkas Egidijus Juravičius.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis