Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Tradicinėje šventėje „Lazdijų ruduo 2018“ – šimtmečio įvykiai ir žmonės
2018-09-24

Rugsėjo 21 dieną Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje šurmuliavo tradicinė teatralizuota rudens mugė „Lazdijų ruduo 2018“.  Šių metų šventės tema – 100-mečio įvykiai ir žmonės. Aikštėje įsikūrusiuose  bendruomenių bei rajono įstaigų kiemeliuose buvo prisiminti Lazdijų kraštui ir visai Lietuvai nusipelnę žmonės bei įvykiai.

 

Šventės dalyvius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.  Jis džiaugėsi, jog vasaros darbai nudirbti ir šventėje galima pasidžiaugti derliumi. Visiems susirinkusiems linkėjo geros šventinės nuotaikos ir gražių akimirkų kartu. Meras A. Margelis  kvietė vaišintis obuoliais iš šeimos 100-mečio sodo.

Po šventės atidarymo meras A. Margelis aplankė šventėje įsikūrusius teatralizuotus Lazdijų rajono bendruomenių ir įstaigų kiemelius, bendravo su šventės dalyviais bei svečiais, kurių šiemet būta labai garbingų. Po Nepriklausomybės aikštę vaikštinėjo Prezidentai Antanas Smetona su žmona ir Aleksandras Stulginskis, žymus dailininkas Antanas Žmuidzinavičius, rašytoja Žemaitė, savo mylimojo istoriją pasakojo Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė, dainas dainavo Nelė Paltinienė, apie  legendinį skrydį per Atlantą pasakojo Darius ir Girėnas, su svečiais bendravo kunigas Juozas Inkratas, dainomis džiugino legendinė dainininkė Nelė Paltinienė.

Nepriklausomybės aikštėje atgijo ir praėjusio šimtmečio istorijos įvykiai, to meto laikraščius ir laiškus visiems po aikštę pasklidusiems žiūrovams ir dalyviams išnešiojo  senojo Lietuvos pašto darbuotojai, Lazdijų kultūros centro meninės raiškos būrelio „Macinga“ nariai.  Jaunieji lazdijiečiai iš mokyklos-darželio „Kregždutė“ bei mokyklos-darželio „Vyturėlis“ atkūrė Baltijos kelią , Veisiejų kultūros namų kolektyvas pristatė tautinę olimpiadą, Būdviečio laisvalaikio salės darbuotojai visus kvietė į „Pieno centrą“, Kučiūnų laisvalaikio salė pristatė Literatų arką, Lazdijų rajono savivaldybės viešoji bibliotekos kolektyvas šventė įstaigos 80-ąjį jubiliejų, Lazdijų meno mokyklos mokiniai ir mokytojai prisiminė M. K. Čiurlionį ir garsius jo darbus, Žemaitkiemio laisvalaikio salės darbuotojai kvietė į „Šviesią ateitį“ primindami kolūkio laikus, Lazdijų kultūros centro kolektyvas tiesiogiai transliavo iš šimtmečio televizijos „LaLaLa TV“, veikė Lazdijų muitinės punktas, kuriame darbavosi Teizų laisvalaikio salės kolektyvas, turizmo ir informacijos centras kvietė „keliauti laisvai“, Šeštokų laisvalaikio salės kolektyvas, prisiminė tremties skaudų laikotarpį, parfumerijos ir muilo fabrike darbavosi Rudaminos tradicinių amatų centro kolektyvas, 100 puokščių dalino Trečio amžiaus universiteto studentai, Visuomenės sveikatos biuras kvietė į Aptieką su liekarium.  Visuomeninio judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“  nariai vaišino gardžia grybiene, o 100-mečio draudimą pristatė Liberalų sąjūdžio Lazdijų skyriaus nariai.

Po teatralizuotų kiemelių prisistatymo, didžiojoje scenoje koncertavo Būdviečio laisvalaikio salės kaimo kapela „Svaja“, Seirijų kultūros namų kaimo kapela „Seirija“, Lazdijų kultūros centro kapela „Dziedukai“. Renginio metu vyko šimtmečio asmenybės bei įvykio rinkimai. Daugiausiai lankytojų balsų surinko ir šimtmečio asmenybėmis tapo Darius ir Girėnas, o įsimintiniausias šimtmečio įvykis – Lietuvos pašto šimtmetis.

Po apdovanojimų kartu su Lazdijų rajono šokių kolektyvais visi buvo kviečiami dalyvauti akcijoje „Visi Lazdijai Šoka Šokimėlį“. Šventę vainikavo grupės „Husarai“ koncertas.  

Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis