Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Trečioji karantino diena: stabilizavosi transporto srautai per pasienio kontrolės punktą, neturintiems kur saviizoliuotis suteikti laikini būstai
2020-03-18

Lazdijų pasienio kontrolės punktas veikia sėkmingai. Siekiant sumažinti vilkikų eiles ties Kalvarijos – Budzisko pasienio punktu, vakar po pietų, operatyviai susitarus Lietuvos ir Lenkijos vyriausybėms, atidarytas Lazdijų pasienio kontrolės punktas visų rūšių transporto priemonėms. Tik atidarius vilkikų pravažiavimą kelyje Lazdijai – Aradnykai, buvo susiformavusi ilgesnė nei 10 kilometrų automobilių eilė. Rajono savivaldybei, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, pavyko sėkmingai suvaldyti automobilių srautus. Šiandien dieną eilė nebuvo ilgesnė nei 4 kilometrai, vakarop ji sutrumpėjo iki 3 kilometrų. Automobilių patikra vykdoma gana sparčiai, todėl eilė neilgėja. Rajono savivaldybė rūpinasi ne tik eismo saugumu šiame ruože, bet ir vilkikų vairuotojų buities reikalais. Jau šiandien ryte kelyje nuo Lazdijų iki pasienio su Lenkija pastatyti 5 biotualetai, UAB „Lazdijų vanduo“ savivaldybė įpareigojo aprūpinti eilėje laukiančius vairuotojus geriamuoju vandeniu. Ištisą dieną prižiūrima kelio link pasienio teritorija, ji tvarkoma, kad nesikauptų šiukšlės.

 

Saviizoliacijos būstuose apgyvendinti pirmieji gyventojai. Vakar savivaldybė rajono gyventojus informavo, jog turi paruošusi vietas saviizoliacijai 26 rajono gyventojams – tiems, kurie yra sugrįžę iš užsienio, tačiau neturi kur saviizoliuotis nustatytam 14 dienų laikotarpiui. Vakar saviizoliacijai būsto paprašė 3 rajono gyventojai. Visi jie yra sugrįžę iš užsienio. Jie net nesusitikę su savo artimaisiais iškart atvyko į nurodytas saviizoliacijos vietas. Nors nė vienas jų susirgimo simptomų nejaučia, tačiau žino atsakomybę ir nenori bendrauti su savo artimaisiais, kol neįsitikins, kad tikrai yra sveiki. Primename, jog saviizoliuotis privalo visi iš užsienio šiuo metu grįžtantys gyventojai – nesvarbu, kokioje šalyje ir kiek laiko viešėjo.

Darbas nuotoliniu būdu įgavo pagreitį net šalies lygiu. Šiandien LR vidaus reikalų ministerija, suprasdama susidariusią situaciją dėl karantino sąlygų paskelbimo organizavo pirmąją video konferenciją ir kartu su visų savivaldybių vadovais aptarė aktualijas, kartu ieškojo problemų sprendimų būdų ir pateikė atsakymus į savivaldybėms kylančius klausimus. Minėtoje video konferencijoje į klausimus atsakinėjo ir aktualijas pristatė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir kitų atsakingų įstaigų vadovai. Tokios video konferencijos sudaro galimybes visų Lietuvos savivaldybių vadovams tiesiogiai bendrauti ir gauti aktualiausią informaciją iš ministrų pagal jų veiklos sritis.

Esminė šiandien išryškėjusi problema – gyventojai prieštarauja, kad gretimai gyventų gyventojai, kurie sugrįžta iš svečių šalių ir saviizoliuojasi artimoje aplinkoje arba savivaldybės skiriamuose būstuose. Suprantame gyventojų baimę, tačiau sugrįžtantys žmonės yra mūsų rajono gyventojai, kažkieno draugai, artimieji, kaimynai ar kolegos. Negalime ir neturime teisės jų nepriimti, priešingai, tai mūsų pareiga. Juolab, kad gretimame bute ar name save izoliavęs asmuo, jei laikosi nustatyto rėžimo, tikrai nekelia grėsmės aplinkiniams. Dėl to prašome dar kartą, susitelkime, būkime vieningi, padėkime vieni kietiems ir griežtai laikykimės karantino laikotarpiu nustatytų draudimų ir rekomendacijų. Tai labai svarbu. Tik tai gali mums padėti greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir nepatirti skaudžių netekčių.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis