Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Veisiejuose – šventinis Kovo 11-osios minėjimas
2019-03-08

Pirmiesiems pavasario saulės spinduliams pamažu šildant žemę, laukiant sugrįžtančių paukščių ir atbundančios gamtos, Lietuvoje minima viena svarbiausių istorinių datų – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Ši kiekvienam lietuviui svarbi data paminėta Veisiejuose, kur vyko ilgametes tradicijas turintis Kovo 11-osios bėgimas. Tradiciškai renginys organizuojamas paskutinę darbo dieną prieš kovo 11-ąją, tad šiais metais jis vyko kovo 8-ąją. Šventiniame renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas, gausus būrys veisiejiečių, Lazdijų krašto moksleivių ir mokytojų.

 

Susirinkusius į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinį renginį Veisiejuose sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. „Dėkoju visiems atėjusiems ir kartu minintiems mūsų valstybei itin reikšmingą datą. Džiaugiuosi, kad šiandien čia tiek daug nepriklausomoje Lietuvoje gimusių laisvų, vieningų, pilietiškų vaikų ir jaunuolių. Žinoma, noriu padėkoti ir visiems jauniesiems šauliams, kurie noriai renkasi dalyvauti pilietinės organizacijos veikloje, myli savo Tėvynę ir yra pasiryžę už ją kovoti“ – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Po sveikinimo žodžių ir sugiedojus Lietuvos valstybės himną, renginio šeimininkai ir svečiai – Lazdijų rajono savivaldybės meras, jaunieji šauliai – uždegė atminimo žvakeles ir padėjo gėles prie Santarvės aikštėje esančio Nepriklausomybės paminklo.

Nebuvo užmiršta, kad kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena (moters diena). Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ir Veisiejų seniūnijos atstovai, visoms į renginį susirinkusioms moterims ir merginoms padovanojo po pavasarišką tulpės žiedą.

Kovo 11-oji – tai prasminga šalies išsilaisvinimo ir tautos atgimimo šventė, o jai paminėti Veisiejų seniūnija organizuoja vaikų ir jaunimo bėgimą. Jau 15 metų vykstanti netradicinė minėjimo forma suburia keliasdešimt aktyvių ir sportiškų moksleivių. Šiais metais į Santarvės aikštę susirinko bėgikai iš Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos bei kitų rajono ugdymo įstaigų. Jie varžėsi aštuoniose amžiaus grupėse ir įveikė skirtingas distancijas: 1-4 klasių mergaitės ir berniukai – 400 m., 5-7 klasių mergaitės ir berniukai – 400 m., 8-10 klasių mergaitės – 400 m., 8-10 klasių berniukai – 800 m., 11-12 klasių mergaitės – 400 m., 11-12 klasių berniukai – 800 m.

Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas, kuris buvo ir bėgimo varžybų vyr. teisėjas, I – III vietų nugalėtojams išdalino net 24 medalius, kurie buvo sukurti būtent šiai tradicinei Veisiejų krašto šventei.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis