Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Verslas jau gali pasinaudoti pirmąją savivaldybės parama
2020-05-08

Lazdijų rajono savivaldybė siekdama paskatinti šio krašto verslo plėtrą ir įveikti sunkumus karantino metu, patvirtino naują Lazdijų rajono savivaldybės verslo rėmimo programą.

 

„Daugelis šalies verslų pandemijos akivaizdoje susidūrė su sunkumais, ne išimtis ir Lazdijų karštas. Siekiame, kad verslą Lazdijų rajone plėtojantys asmenys šį sunkų etapą išgyventų kuo lengviau. Reikšmingą pagalbą pasiūlė Vyriausybė, papildomas priemones pasiūlys ir savivaldybė, jei tik joms, po mano teikimo, pritars tarybos nariai. Pirmoji paramos priemonė jau aktyvuota – kviečiu teikti paraiškas ir pasinaudoti skiriamomis lėšomis jau artimiausiu metu. Kitas, taip pat jau parengtas priemones ir siūlomas lengvatas pristatysiu po artimiausio tarybos posėdžio. Tikiuosi, kad jis įvyks gegužės mėnesį“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Programos nuostatuose– naujos finansinės paramos formos. Verslininkams, įkūrusiems naują (papildomą ) darbo vietą ir joje įdarbinus neterminuotam laikotarpiui Lazdijų krašto gyventoją, gali būti skiriama iki 1000 eurų dalinė išlaidų kompensacija. Skatinamas ir verslo vystymas elektroninėje erdvėje, t. y. elektroninių parduotuvių sukūrimo arba nuomos išlaidų kompensavimas. Finansinė parama skiriama infrastruktūros pritaikymui asmenims su judėjimo negalia (pandusų įsigijimui ir įrengimui).

Be įmonių įregistravimo, darbų saugos mokymų, verslo planų parengimo išlaidų kompensavimo ir paskatos įgyvendinantiems Vietinio užimtumo iniciatyvų programas Lazdijų rajono savivaldybėje, didelis dėmesys skiriamas moksleivių mokomosioms bendrovėms ir naujoms jaunimo verslumo iniciatyvoms. Jaunimo verslumo kompetencijų ugdymui, priemonių įsigijimų ar mokymų paslaugų organizavimui gali būti skiriama iki 200 eurų finansinė parama.

Siekiant sumažinti viruso COVID-19 išplitimo Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje riziką bei vykdant minėto viruso išplitimo prevenciją, verslininkams gali būti kompensuojamos iki 400 eurų patirtų išlaidų, už apsaugos prekių, priemonių ir paslaugų (respiratorių, pirštinių, apsauginių skydų, akinių, dezinfekavimo paslaugų, dezinfekcinio skysčio, chalatų įsigijimo ir pan., išskyrus ilgalaikį materialųjį turtą), įsigijimą.

Išsamesnė informacija apie finansinės paramos priemones bei sąlygas Lazdijų rajono savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt pasirinkus aktyvią nuorodą „Veiklos sritys“, tada – „Verslas ir finansai“, bei kairėje pusėje paspaudus nuorodą „Parama verslui“. Nuoroda pridedama /lit/Parama-verslui/2477

Paraiškos išlaidų kompensavimui priimamos el. paštu info@lazdijai.lt

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis