Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Ypatingą pagarbą gimtajai kalbai pademonstravo 244 rajono gyventojai
2020-03-02

244 rajono gyventojai – tiek jų praėjusį penktadienį susirinko rajono mokyklose, bibliotekose, rajono savivaldybės administracijos pastato salėje rašyti jau tryliktąjį kartą organizuotą Nacionalinį diktantą – taip demonstruodami ypatingą savo meilę ir pagarbą lietuvių kalbai.

 

Pagrindinis konkurso organizatorių – VšĮ Pilietinės minties instituto tikslas ir buvo paskatinti žmones didžiuotis unikalia gimtąja kalba, kalbėti ir rašyti taisyklingai.

Diktanto tekstas – rašytojos, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės specialiai diktantui sukurta novelė „Milinė“, kaip sakė rajono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytoja Birutė Talandienė, neturėjo sukelti sunkumų dėl žodžių rašybos. Kiek sudėtingesnė buvo skyryba. Tačiau tekstas žavėjo gilia mintimi ir raginimu domėtis savo šaknimis, gimtojo krašto bei meno istorija.

Kaip kasmet, aktyviausiai diktantą rašė rajono mokyklų mokiniai: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje – 36, Šeštokų mokykloje – 28, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijoje – 29, Kučiūnų mokykloje – 22, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje – 21. Lazdijų viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose – 25, savivaldybės salėje – 9.

Visų rašiusiųjų darbus dar tą pačią dieną konkurso organizatoriai išsiuntė vertinti kalbos ekspertams į VšĮ Pilietinės minties institutą. Geriausieji bus pakviesti į finalinį turą, kuris vyks balandžio 4 dieną Vilniuje.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis