Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Žiema palydėta dzūkiškais porinimais, melodijomis ir dainomis
2017-03-02

Paskutinę kalendorinės žiemos dieną, per Užgavėnes,  Lazdijų kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis" rajoninis turas. Jau ne pirmus Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuoto konkurso metus draugėn susiburia vaikai, moksleiviai, mokytojai - visi, kuriems rūpi dzūkiškas žodis, daina, liaudiška muzika. Juk ir tikslas kilnus - skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus.

Rajoniniame konkurso „Tramtatulis“ ture šiemet dalyvavo 24 jaunieji liaudies kūrybos puoselėtojai iš įvairių Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų bei Lazdijų kultūros centro. Šių metų konkursas skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti, todėl nenuostabu, jog pasipuošę dzūkišku kostiumu vaikai porino apie Šlavantų, Barkuškių, Mėčiūnų, Karaivonių kaimo bei kitus mūsų krašto piliakalnius, dalijosi savo senelių prisiminimais, traukė skambias dzūkiškas dainas bei grojo iš senųjų mūsų krašto muzikantų išmoktas melodijas.

Lazdijų rajono „Tramtatulio“ ture skirtingose amžiaus grupėse pasirodė 7 solistai, 5 muzikantai ir 12 pasakotojų. Visiems dalyviams buvo įteiktos Lazdijų rajono savivaldybės įsteigtos atminimo dovanėlės bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Jono Gudžiausko padėkos raštai.  Iš visų  dalyvių komisija išrinko 10 geriausių atlikėjų, kurie keliaus į „Tramtatulio“ Dzūkijos regiono turą, šiemet pirmą kartą vyksiantį Lazdijų rajone.

Į kovo 24 d. Veisiejų kultūros namuose vyksiantį regioninį konkurso ratą rinksis jaunieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai ne tik iš Lazdijų, bet ir  Alytaus, Kaišiadorių, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Vilniaus rajonų, Elektrėnų bei Druskininkų savivaldybių.

 Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis