Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Kovo 22-23 d. Lietuvoje vėl vyks „Maisto banko“ akcija. Gražia tradicija tapęs didžiausias šalyje labdaros projektas suburs tūkstančius savanorių. Kitą penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse jie vėl kvies geros valios žmones paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų nepasiturinčiųjų maitinimui. 

Kovo 15 d. Lazdijuose vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2019" regioninis atrankos ratas, kuriame dėl Dzūkijos krašto laureatų vardo varžėsi pusšimtis pasakotojų, dainininkų ir liaudiškos muzikos puoselėtojų iš Kaišiadorių, Varėnos, Lazdijų, Alytaus rajonų bei Druskininkų savivaldybės.

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, 2019 m. kovo 8 d. Kalesninkų miške (Alytaus r.), buvo pagerbti Lietuvos partizanai prie buvusios Dainavos apygardos štabo bunkerio vietos ir prie Prienų krašto muziejaus pastatyto paminklo vienam žymiausių partizanų Kazimierui Pypliui-Mažyčiui bei visiems pokario kovotojams dėl mūsų šalies laisvės. Uždegus žvakutes, plazdant Lietuvos valstybės ir Lietuvos valstybės istorinei vėliavoms, sugiedota „Tautiška giesmė“, partizanų kovoms atminti skirtos rimties ir susikaupimo akimirkos. Prisiminta, kad 1949 m. rugsėjo 23 d., Kalesninkų miške, buvusiame Dainavos apygardos štabo bunkeryje, žūtbūtinėje kovoje su sovietų okupacinės kariuomenės daliniais, žuvo Lietuvos partizanai Kazimieras Pyplys-Mažytis ir Juozas Makarevičius-Žilvitis. Šių partizanų bunkeris buvo miške ant kalvelės, todėl jie galėjo užimti patogią gynybos poziciją ir atkakliai priešintis. Narsūs kovotojai sugebėjo nukauti net 18 priešų. Matydami, kad jau baigiasi šaudmenys ir ilgiau neatsilaikys, Mažytis susisprogdino, o Žilvitis – nusišovė.

Ne taip dažnai išgirsi, kad mūsų senoliai sulauktų 100 metų. Kiekvienas toks įvykis - labai malonus, jaudinantis ir vertas mūsų dėmesio. Kovo 15-ąją Veisiejų seniūnijos Šutronių kaimo gyventoja Stefa Prapiestienė kaip tik ir švenčia tokį išskirtinį jubiliejų.

Kauno ledo arenoje šiuo metu vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai prieš trečiadienį startuosiantį Europos bavariškojo akmenslydžio čempionatą. Net 4 dienas (kovo 13 - 16) Kauno ledo arenoje šurmuliuos daugybė Europoje jau žinomos, o Lietuvoje dar tik įsitvirtinančios sporto šakos atstovų – pirmą kartą Lietuvoje vyks vienas aukščiausio lygio akmenslydžio renginių - 2019 m. Europos bavariškojo akmenslydžio čempionatas.

 1 2 3 4 5 6  
.