Lt
Pradžia

Aktualiausia informacija pradinukams, abiturientams ir jų artimiesiems

Aktualiausia informacija pradinukams, abiturientams ir jų artimiesiems

Nuo pirmadienio, kovo 22 d., į klases sugrįš pradinukai, o abiturientams bus organizuojamos kontaktinės konsultacijos. Tam tikromis sąlygomis bus pradėtas organizuoti ir neformalusis ugdymas vaikams bei suaugusiesiems. 

Svarbu tai, kad nei mokinių tėvams, nei moksleiviams, kurie nuo pirmadienio mūsų rajone sugrįš į klases, testuotis dėl COVID-19 ligos nėra privaloma ir to nebus prašoma daryti. 

Tuo tarpu į klases sugrįžtančių mokytojų ir kitų su vaikais dirbsiančių darbuotojų profilaktiškai tirtis dėl COVID-19 bus prašoma. Periodiškai testuotis nebus prašoma tų, kurie: 

  1. Yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
  2. Turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
  3. Paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal baigtinę skiepijimo schemą, jei praėjo mažiau nei 90 dienų. 

Profilaktinis testas dėl COVID-19 gali būti atliekamas Lazdijų mieste esančioje karščiavimo klinikoje. 

Papildomai informuojame, kad artimiausiomis dienomis bus sudarytos galimybės vakcinuotis tiems ugdymo įstaigų mokytojams ir darbuotojams, kurie savu laiku nenorėjo ar neturėjo galimybės vakcinuotis. 

Tikimės, kad išklausę kiekvieną ugdymo įstaigos vadovą ir darbuotoją tikrai rasime visoms pusėms saugų ir palankų sprendimą. Juolab, kad mokytojai jau parodė puikų pavyzdį ir kitiems tiesioginį kontaktą su gyventojais turinčių įstaigų darbuotojams, kurie šiuo metu taip pat uoliai profilaktiškai testuojasi, o jei jau atėjo prioritetinė eilė – ir skiepijasi. 

Pažymime, kad šiuo metu ugdymo įstaigose vyksta aktyvus pasirengimas moksleivių sugrįžimui į klases: mokytojai apklausia pradinukų tėvus klausdami, ar vaikus jie planuoja leisti į ugdymo įstaigą mokytis mišriuoju (derinant kasdienį su nuotoliniu) būdu, ar jie kol kas lieka namuose ir mokysis tik nuotoliniu būdu. Atitinkamai bus sudaromi geltonųjų autobusų grafikai, ruošiamos tinkamiausios klasės vaikams, styguojami darbuotojų darbo grafikai ir srautai. Siekiama, kad darbuotojai kuo mažiau kontaktuotų tarpusavyje, o vaikai bendrautų tik savose grupėse ar klasėse. Jau apsirūpinta apsaugos priemonėmis, tiek dezinfekciniais skysčiais, tiek veido kaukėmis. 

Kiekviena mokykla sprendimus dėl ugdymo proceso organizavimo mišriuoju (derinant kasdienį su nuotoliniu) būdu priima tariantis su tėvais. Atsižvelgus į jų galimybes užtikrinti sąlygas vaikams ugdytis nuotoliniu būdu, suplanuojami laikotarpiai, kada mokiniai mokosi kasdieniu, kada – nuotoliniu būdu. 

Abiturientų konsultacijoms grafikai sudaromi taip, kad mokinius pagal galimybę konsultuotų skirtingi mokytojai, o mokyklose abiturientų grupės konsultacijoms lankytųsi skirtingu laiku.

Name

Informacija atnaujinta 2021-03-19 12:51