Lt
Pradžia

Kapčiamiestis švenčia savo 505-erių metų sukaktį

Kapčiamiestis švenčia savo 505-erių metų sukaktį

Kapčiamiesčiui jau 505-eri metai. Ta proga savaitės renginių ciklą surengė Kapčiamiesčio bendruomenė, vadovaujama nenuilstamos savo kraštietės, miestelio bendruomenės pirmininkės Ramintos Karauskienės.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis už Kapčiamiestyje gyvenančius, gyvenusius ar amžino poilsio išėjusius šio krašto žmones, kurias aukojo šios parapijos klebonas Jonas Alesius.  Taip jau sutapo, kad mietelio gimtadienio iškilmės vyko kartu su Antaninėmis – šv. Antano atlaidais, kurie nuo seno švenčiami šioje parapijoje. Todėl ir šv. Mišių, ir viso renginio metu ne kartą buvo minimi Antanai ir Antaninos – linkint jiems laimės ir sėkmės gyvenime.  

Daugiau nei pusė tūkstančio metų gyvuojantis miestelis iki šiol gražus ir žymus savo žmonėmis, tradicijomis, gamta. Visa tai paminėjo savo sveikinimo žodyje renginį pradėjusi žymioji kapčiamiestietė, liaudies  dainų atlikėja, Lazdijų rajono garbės pilietė Veronika Povilioninenė, kartu su anūku  Kapčiamiesčio gimtadienio svečiams atlikusi ir ypatingą senųjų laikų dainą – lopšinę.

Sveikindama Kapčiamiesčio miestelio gyventojus ir svečius Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė linkėjo Kapčiamiesčio žmonėms nuolat  statyti draugystės ir bendrystės tiltus, vienyti čia gyvenančius ir gyvenusius žmones bendriems darbams. O kad savivaldybės vadovai pritars gražioms šio krašto žmonių idėjoms ir jas parems, pažadėjo sveikinimo žodį taręs rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas.

Kapčiamiesčio istoriją susirinkusiesiems priminė Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejaus vyr. muziejininkė Odeta Barkauskienė.

Savo gimtąjį Kapčiamiestį ir jo žmones sveikino poetas Juozas Žitkauskas, dovanodamas savo jautrias, dzūkų tarme parašytas eiles.

Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas, Kapčiamiesčio bendruomenės pirmininkė Raminta Karauskienė, Kapčiamiesčio seniūno pareigas šiuo metu einantis Zenonas Sabaliauskas ir ką tik užtarnauto poilsio išėjęs šios seniūnijos seniūnas Vidmantas Dambrauskas perkirpo simbolinę Kapčiamiesčio gimtadienio renginių  atidarymo juostelę, duodami startą visą savaitę Kapčiamiestyje šurmuliuosiantiems renginiams.

Nors lietus nuolat prapliupdavo liūtimi, švęsti nusiteikusių Kapčiamiesčio gyventojų ir svečių jis neišgąsdino – ginkluoti skėčiais ir gera nuotaika jie sveikino savo mylimą miestelį su gimtadieniu, linkėjo jam sėkmės, atsigavimo ir klestėjimo dar ne vieną šimtmetį.  

Name

Informacija atnaujinta 2021-06-13 22:36