Lt
Pradžia

Laisvės kovų muziejaus kieme kasinėjimo darbus pradėjo archeologai

Laisvės kovų muziejaus kieme kasinėjimo darbus pradėjo archeologai

Sauja po saujos, pamažu ir labai atsargiai kasama tranšėja ūkinių pastatų teritorijoje,  restauruojamame Lazdijų Laisvės kovų muziejaus kieme. Atidžiai apžiūrimas kiekvienas iškastas neaiškios kilmės ar formos radinys...

Taip kruopščiai dirba archeologai iš VšĮ Kultūros vertybių globos tarnybos, pradėję archeologinius kasinėjimus. Juos prireikė atlikti po to, kai kiemo tvarkymo darbų metu muziejaus kieme, kur pagal projektą įsikurs atvira fondų saugykla, skaitmeninimo ir edukacinės patalpos, buvo aptikti galimai žmogaus palaikai. Dėl tos priežasties darbai  buvo laikinai sustabdyti.

 Kaip žinia, pokario metais dabartinio Laisvės kovų muziejaus pastate buvo įsikūrusi NKVD būstinė, čia buvo tardomi ir kankinami į nelaisvę patekę partizanai, jų šeimų nariai, ryšininkai, rėmėjai. Ne vienas jų iš čia į namus taip niekada ir nebesugrįžo, dingo be žinios, buvo ne palaidoti – tiesiog užkasti atokiose vietovėse, galimai – ir Laisvės kovų muziejaus kieme.

Tai nustatyti ir siekia šiuo metu čia dirbantys archeologai, kurių dar laukia ilgas ir sudėtingas darbas. Pagal planą kiemo teritorijoje, palei visą buvusio ūkinio pastato pamatą, turėtų būti iškasta 2 metrų pločio ir maždaug 35 metrų ilgio tranšėja. Jos gylis priklausys nuo to, kiek giliai archeologai jau neberas žmogaus veiklos pėdsakų. Šalia tranšėjos bus iškastos dar 6 kontrolinės duobės. Po pirmųjų darbo dienų  paaiškės, kiek archeologai gali į pagalbą pasitelkti kasimo techniką. Pasak čia dirbančios VšĮ  Kultūros vertybių globos tarnybos archeologės-ekshumatorės Ingridos Čičiurkaitės, pirmąją kasinėjimų dieną XX a. kultūriniame žemės sluoksnyje rasti  pavieniai žmogaus skeleto fragmentai.     

Name

Informacija atnaujinta 2021-06-11 10:42