Lt
Pradžia

Savivaldybės taryboje: mero pavaduotoju išrinktas Valdas Petras Mikelionis, priimta beveik pusšimtis aktualių rajono bendruomenei sprendimų

Savivaldybės taryboje: mero pavaduotoju išrinktas Valdas Petras Mikelionis, priimta beveik...

Vykusiame rajono savivaldybės posėdyje, kuris po ilgo karantino pirmą kartą vėl vyko ne nuotoliniu būdu, aptarta beveik pusšimtis klausimų.

Prieš posėdį rajono savivaldybės tarybos nariai išklausė informaciją aktualiais klausimais.

Tradiciškai posėdžio pradžioje COVID-19 situaciją rajone pristatė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Ji pasidžiaugė, kad šiuo metu serga tik 1 rajono gyventojas, 890 yra pasveikę, 60 – saviizoliacijoje. Pasiskiepiję yra beveik 50 proc. įvairių amžiaus grupių gyventojų. Skiepijantys medikai, siekdami paspartinti vakcinavimą, gyventojams rengia skiepų akcijas gyva eile be registracijos, vyksta skiepyti į didesnius kaimus bei miestelius.

Savivaldybės merė perskaitė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pareiškimą, kad jie vienašališkai nutraukia koalicijos sutartį ir nuo šiol bus savivaldybės tarybos mažumos TS-LKD  tarybos narių frakcija. Taip pat paviešino Lazdijų rajono savivaldybės tarybos liberalų grupės pareiškimą dėl liberalų tarybos narių grupės įkūrimo.

UAB „Katarakta“ prašymą dėl patalpų nuomos Lazdijų ligoninės patalpose pristatė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Jurgita Kurauskienė. Jos teigimu, ši bendrovė savivaldybei jau anksčiau yra pateikusi prašymą dėl nuomos sutarties pratęsimo. Tačiau sprendimai nebuvo priimti dėl karantino. J. Kurauskienės teigimu, sprendimą būtina priimti kuo skubiau, nes bendrovės teikiamos akių ligų profilaktikos ir lazerinių operacijų paslaugos yra labai reikalingos rajono gyventojams. Jai pritarė savivaldybės merė A. Miškinienė, tarybos vardu įpareigojusi Lazdijų ligoninę kuo skubiau pateikti visus nuomos sutarčiai sudaryti reikalingus dokumentus.

Situaciją apie nelegalius migrantus VSAT Varėnos pasienio rinktinės kontroliuojamame  pasienio ruože, kuris driekiasi per Varėnos, Druskininkų, Lazdijų ir Šalčininkų savivaldybes, pristatė Varėnos pasienio rinktinės vado pavaduotojas Andrius Lažaunykas. Jis padėkojo tarybos nariams ir savivaldybės merei A. Miškinienei, kad liepos 2 dieną, pradėjus plūsti nelegaliems migrantams, Lazdijų rajono vadovybė operatyviai reagavo ir suteikė pagalbą pasieniečiams. Jo pateiktais duomenimis, daugiausiai nelegalių migrantų Lietuvos–Baltarusijos sieną kirto liepos 3 d. – net 167. Šiuo metu kiekvieną dieną Varėnos pasienio rinktinės kontroliuojamame pasienio ruože jų būna sulaikoma nuo 24 iki 59. Kapčiamiestyje,  buvusiose socialinės globos centro „Židinys“ patalpose šiuo metu gyvena 49 nelegalūs migrantai. Daugiau nei 70 yra apgyvendinti Kapčiamiesčio užkardos teritorijoje įkurtame palapinių miestelyje. A. Lažaunykas už visokeriopą paramą dėkojo Europos sienų ir pakrančių agentūros „Frontex“, policijos, kalėjimų departamento pareigūnams, šauliams, kurie gelbsti saugant sieną ir sulaikytus nelegalus migrantus. Taip pat – vietos gyventojams ir girininkams, nuolat pranešantiems apie pastebėtus įtartinus asmenis. Rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė pateikė informaciją apie savivaldybės patiriamas nelegalių migrantų apgyvendinimo, maitinimo ir išlaikymo išlaidas.

Pirmuoju savivaldybės tarybos darbotvarkėje buvo klausimas dėl Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojo skyrimo. Merė A. Miškinienė į šias pareigas pasiūlė savivaldybės tarybos narį, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovą Valdą Petrą Mikelionį. Po slapto balsavimo paaiškėjo, jog už šią kandidatūrą vienbalsiai balsavo visi 24 posėdyje dalyvavę Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai.

Su valdančiosios daugumos pasikeitimu buvo susiję ir daug kitų posėdyje priimtų klausimų – dėl rajono savivaldybės tarybos komitetų, komisijų sudėties, rajono savivaldybės tarybos atstovų delegavimo į kolegialius Alytaus regiono ir Lietuvos savivaldybių asociacijos organus. Naujoji rajono savivaldybės tarybos komitetų, komisijų sudėtis rajono savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt bus paskelbta jau netrukus.

Daug diskusijų posėdžio metu kilo dėl savivaldybės planuojamos steigti uždarosios akcinės bendrovės „Lazdijų paslaugos“. Merės A. Miškinienės teigimu, tokia bendrovė būtų ramstis seniūnijoms greideriuojant kelius, šienaujant pakeles bei prižiūrint viešąsias erdves. Taip pat jai būtų patikėtos rajono daugiabučių namų, renovacijos administravimo ir daugelis kitų paslaugų. Merė sakė, kad tokių bendrovių gerų darbo pavyzdžių yra kitose savivaldybėse. 

Savivaldybės tarybai pritrūko balsų, kad būtų patvirtinta nauja Lazdijų rajono savivaldybės administracijos struktūra. Šis klausimas, išsamiau išdiskutavus tarybos komitetuose, artimiausiu metu bus teikiamas svarstyti tarybai kituose jos posėdžiuose.

Iš viso savivaldybės taryba priėmė net 48  sprendimus svarbiais savivaldybės turto naudojimo bei pardavimo, moksleivių maitinimo organizavimo kai kuriose rajono ugdymo įstaigose, kitais rajono gyventojams aktualiais klausimais.  

Informacija atnaujinta 2021-07-20 18:59