Lt
Pradžia

Švietėjo M. Gustaičio gimimo metinės – unikaliame jo gyvenimo istorija alsuojančiame muziejuje

Švietėjo M. Gustaičio gimimo metinės – unikaliame jo gyvenimo istorija alsuojančiame muziejuje

Šios, 152-osios, Seinų ,,Žiburio“ gimnazijos Lazdijuose direktoriaus Motiejaus Gustaičio gimimo metinės Lazdijuose ypatingos. Pernai finišą pasiekusi Motiejaus Gustaičio memorialinio namo rekonstrukcija šį pastatą pakeitė neatpažįstamai. Dar kieme lankytojus pasitinka švietėjo inicialus simbolizuojančios raidės, o vidus stebina šiuolaikiškais bei įdomiais sprendimais.

Pasak ekspozicijos kūrėjų, Motiejaus Gustaičio memorialinio namo ekspozicija – ne sausų faktų ,,apie Gustaitį”, įprastų nuotraukų ir tekstų pynė. Priešingai – ekspozicija suformuota taip, tarsi pats Gustaitis vaikščiotų su lankytojais po savo namus, dalindamas pamokymus, prisiminimus. Taip dar labiau iškyla ryškios, Dzūkijai ir visai Lietuvai svarbios, asmenybės gyvumas, žmogiškumas, šiluma.

Ekspozicinėje muziejaus erdvėje dominuoja tarsi knygos puslapius ar mokyklinę lentą peržengusios raidės, pasakojančios istoriją apie Motiejaus Gustaičio asmenybę ir darbus. Vienos jų tampa suoliukais, kitos – pralindimais, trečios – vitrinomis. Raidžių paviršius  primena mokyklinę lentą.  Sienos ir langai padengti  tekstinėmis kompozicijomis, „transliuoja“ M. Gustaičio poeziją, mintis, pamokymus.

Minėdami M. Gustaičio gimimo metines muziejų aplankę Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytojai ne tik sužinojo išsamesnių faktų apie šią, žymų pėdsaką mūsų krašto istorijoje, ypač – jos kultūroje ir švietime palikusią asmenybę, bet ir susipažino su naujai, išradingai ir patraukliai išdėstyta muziejaus ekspozicija. Muziejų su kolegomis aplankęs Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytojas Audrius Kazakevičius padovanojo aukcione įsigytą knygą – 1914 metais išleistą  Motiejaus Gustaičio poemą „Meilė“.  

Unikaliam muziejaus rekonstrukcijos projektui „Motiejaus Gustaičio memorialinio namo kompleksinis sutvarkymas“, kurio vertė  beveik 243 tūkst. eurų,  pritarė Lazdijų rajono savivaldybės taryba. Didžioji dalis pastato rekonstrukcijos  darbų atlikti Europos Sąjungos lėšomis. Daugiau kaip 36 tūkst. eurų  iš Lazdijų savivaldybės biudžeto lėšų skyrė rajono savivaldybės taryba.

Informacija atnaujinta 2022-03-02 09:54