Lt
Pradžia

Paroda KILNIAI, IŠTVERMINGAI IR DRĄSIAI pirmiesiems pasieniečiams ir Gintarui Žaguniui atminti

2022-06-03—2022-06-10
00.00
Lazdijų savivaldybės I aukšto foje

KILNIAI, IŠTVERMINGAI IR DRĄSIAI pirmiesiems pasieniečiams ir Gintarui Žaguniui pagerbti ir atminti

Ji atspindi ankstyvąjį Valstybės sienos apsaugos tarnybos kūrimosi laikotarpį (1990–1993). Paroda skirta prisiminti ir pagerbti tuos, kurie kūrė Lietuvos sienų apsaugą pasiaukojo tarnybai. Tarp jų – ir pirmojo po nepriklausomybės atkūrimo, 1991-ųjų gegužės 19-ąją, žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio atminimui. Tai pasakojimas apie tuos, kurie sudėtingu laikotarpiu kilniai, ištvermingai ir drąsiai kūrė nepriklausomybę atgavusios valstybės sienų apsaugą, gynė savo šalies laisvę, pasiaukojančiai atliko tarnybą. Eksponuojamose nuotraukose užfiksuoti pirmieji Lietuvos pasieniečiai ir pasienio postai, pirmosios uniformos, pasienio apsaugą kūrę vadai, priesaikų akimirkos, pirmieji valstybinių švenčių minėjimai. Fotografijos atspindi iššūkiais paženklinto, vilčių ir ryžto kupino laikotarpio dvasią.

  Parodoje naudojama medžiaga iš Pasieniečių muziejaus rinkinių, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir privačių asmenų archyvų, fotografo S. Dulkio nuotraukos ir XX a. pab. Lietuvos istorijos fotometraštininko prof. R. Požerskio autoriniai darbai, kuriuose užfiksuoti 1991 m. pajūryje tarnavę pasieniečiai.

Kilnumas, ištvermė, drąsa – tokie žodžiai įrašyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos vėliavoje ir pasieniečius lydi visą tarnybos laiką.

Ši paroda parengta Pasieniečių muziejaus.

Informacija atnaujinta 2022-06-07 08:44