Lt
Pradžia

Teisinės pagalbos teikimas

Kas yra pirminė teisinė pagalba?

Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų rengimas. Ši teisinė pagalba apima prašymų dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutarčių dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, pareiškimų dėl teismo įsakymo išdavimo, prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto pareiškimo, prašymų dėl teismo leidimo parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą išdavimo, prašymų dėl teismo leidimo priimti palikimą išdavimo ir prašymų dėl išankstinių teismo leidimų sudaryti sandorius, susijusius su neveiksnaus tam tikroje srityje ar ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens turtu, parengimą, taip pat patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą.

Kas gali gauti pirminę teisinę pagalbą?

Pirminę teisinę pagalbą nemokamai turi teisę gauti Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai, kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvoje bei kitose ES valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys ir kiti Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse nurodyti asmenys.

Pirminė teisinė pagalba neteikiama, kai pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti arba jei tuo pačiu klausimu jau buvo suteikta išsami advokato konsultacija ar yra akivaizdu, kad tokią konsultaciją galima gauti ir nesinaudojant valstybės garantuojama teisine pagalba. Pagalbos negaus ir tie, kurie kreipsis ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.

Kur kreiptis norint gauti pirminę teisinę pagalbą?

Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams pirminę teisinę pagalbą nemokamai teikia Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vyr. specialistė Daura Adomavičiūtė, mob. +370 631 15 457, el. p. daura.adomaviciute@lazdijai.lt, adresu: Vilniaus g. 1, 110 kab., Lazdijai.

Informacija atnaujinta 2024-06-28 11:45