Lt
Pradžia

2020 metai

2020 metų dalyvaujamojo biudžeto projektas – Kapčiamiesčios bendruomenės projektas „Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimas“ įgyvendintas!

Nauji medžiai, gėlynai, modernus aikštės apšvietimas, atnaujinti suolai bei šiukšliadėžes – įgyvendinus projektą Kapčiamiesčio aikštė visiškai pakeitė savo rūbą, o Kapčiamiesčiui švenčian savo 505-erių metų sukaktį vyko simbolinis įgyvendinto projekto atidarymas.

________________________________________________________________________________________

Rajono gyventojų ir savivaldybės tarybos sprendimu „Dalyvaujamojo biudžeto“ lėšos – 20 tūkstančių eurų – skirta kapčiamiestietės Ramintos Karauskienės idėjai  „Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimas“. Nauji medžiai, gėlynai, modernus aikštės apšvietimas, atnaujinti suolai bei šiukšliadėžes – įgyvendinus projektą Kapčiamiesčio aikštė visiškai pakeis savo rūbą.

„Mane, kaip rajono vadovą, labai džiugina gyventojų aktyvumas. Kaskart priimant naujus sprendimus ir darant tai, ko iki šiol nėra buvę Lazdijų krašte, kyla diskusijos: ar reikia, ar pasiteisins. 19 idėjų skirtingoms mūsų rajono erdvėms tik parodė, kad „Dalyvaujamasis biudžetas“ buvo labai reikalingas ir svarbus. Esu dėkinga visiems „Dalyvaujamojo biudžeto“ idėjų autoriams ir visiems už jas balsavusiems. Tai parodo, kad žmonės nori kurti mūsų kraštą kartu. Tai džiugina ir įkvepia. Šiais metais lėšos keliauja į turistų vis dažniau lankomą Kapčiamiestį, o kitąmet ir vėl kviesime dalintis idėjomis ir balsuoti už jas“, – teigė savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Balsuoti už kiekvieną projektą buvo galima tik vieną kartą, tad pasak laimėjusios idėjos autorės pergalę lėmė komunikacija. Bendruomenės pirmininkė ne tik socialiniame tinkle „Facebook“ nuolat ragino balsuoti už projektą, bet asmeniškai prašė balsuoti savo draugų, pažįstamų ir nepažįstamų, buvusių ir esamų Kapčiamiesčio karšto gyventojų. Laimėjusią idėją su jos autore netrukus susitiks aptarti savivaldybės sudaryta komisija.

Konkurse „Dalyvaujamojo biudžeto“ lėšoms laimėti dalyvavo 19 rajono bendruomenių projektų, kurie sulaukė 1484  gyventojų balsų. Daugiausia – 350 balsų sulaukė Kapčiamiesčio projektas „Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimas“, antroje vietoje liko projektas „Šventežerio miestelio viešosios erdvės tvarkymas“ , surinkęs 161 balsą, trečias – Seirijų seniūnijos Žagarių kaimo projektas „Bendruomenės parkas“, sulaukęs 152 balsų.

Verstaminų kaimo projektas „Sportas visiems“ surinko 101 balsą, Metelių kaimo projektas „Kurkime jaukesnę aplinką“ – 93 balsus; Dzūkų kaimo projektas „Aštriosios Kirsnos jaunųjų bendruomenės narių laisvalaikio užimtumo erdvių kūrimas“ – 84 balsus; Lazdijų miesto projektas „Lazdijų parkas - draugiškas šeimai ir aplinkai“– 68 balsus; Gegutės kaimo projektas „Lauko pavėsinės įrengimas Gegutės kaime“ – 62 balsus; Birutos kaimo projektas „Padėkime Lankučiui“ – 61 balsą; Seirijų miestelio projektas „Senjorų parko atnaujinimas“ – 57 balsus; Barčių kaimo projektas „Čia - mano namai“ – 52 balsus; Veisiejų miesto projektas „Lauko tualeto Veisiejų miesto parke remontas“ – 48 balsus. Lazdijų miesto projektas „Upė“ surinko 41 balsą; Verstaminų kaimo projektas „Buvusios Verstaminų mokyklos lauko klasės erdvės įveiklinimas bendruomenės poreikiams“ – 37 balsus; Krosnos miestelio projektas „Edukacinių lauko erdvių kūrimas darželyje“ – 30 balsų; Veisiejų miesto projektas „Paminklas Lazdijų rajono garbės piliečiui, poetui, vertėjui Sigitui Gedai Veisiejuose“ – 30 balsų. Lazdijų miesto projektai „Bronzinė žirgo skulptūrėlė“ ir „Jotvingių gojakalnis“ surinko atitinkamai 27 ir 23 balus. Mažiausiai gyventojų balsų – 17 – surinko Galinių kaimo projektas „Galadusio ežero pakrantės sutvarkymas“


 

Didelio gyventojų susidomėjimo sulaukęs, pirmą kartą Lazdijų rajono savivaldybėje organizuojamas „Dalyvaujamasis biudžetas“ tęsiasi. Skelbiamas viešas balsavimas išrinkti geriausius ir labiausiai gyventojams patinkančius projektus.

Daugiausiai balsų surinkusios idėjos bus įgyvendinamos ir džiugins gyventojus bei Lazdijų rajono svečius!

Net 19 rajono gyventojų pateiktų projektų idėjų laukia Jūsų palaikymo!

Susipažinti su projektais ir jų aprašymais galite čia. Balsuoti galite per šią nuorodą http://www.apklausk.lt/s/5f309a78d4f04 .

Balsuoti gali visi savivaldybės gyventojai (ne jaunesni nei 16 metų), deklaravę gyvenamąją vietą Lazdijų rajono savivaldybėje. Balsuojama nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Balsuoti galima vieną kartą, už vieną ar kelis pateiktus projektus.

Balsavimas vyksta iki š. m. rugpjūčio 18 d. imtinai.

Kviečiame būti aktyviais!


„Dalyvaujamasis biudžetas“ sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo.

Pirmą kartą Lazdijų rajono savivaldybėje organizuojamo „Dalyvaujamojo biudžeto“ etapas pasiūlymams patekti baigėsi. Džiugu, kad sulaukta itin didelio aktyvumo! Pateikta 19 idėjų pasiūlymų!

Primename, kad bendruomenės idėjoms įgyvendinti savivaldybės biudžete šiemet skirta 20 tūkstančių eurų. Gyventojai galėjo teikti idėjas dėl Lazdijų rajono savivaldybės viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų, dėl kurių mūsų savivaldybė taptų jaukesnė, gražesnė ir patrauklesnė, įrengimo, sutvarkymo.

Ačiū aktyviems ir bei tiems, kurie pritarė idėjoms savo parašais.

Šiuo metu vyksta pateiktų idėjų pasiūlymų duomenų tikrinimas ir vertinimas.

Pasiūlytų projektų idėjų sąrašą ir informaciją apie viešą balsavimą dėl geriausių idėjų išrinkimo bei įgyvendinimo informuosime artimiausiu metu vietinėje spaudoje ir savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt.

Sekite naujienas!


Pirmą kartą Lazdijų rajono savivaldybėje „Dalyvaujamasis biudžetas“ – gyventojų idėjoms finansuoti skirta 20 tūkstančių eurų. Gyventojus kviečiame teikti savo idėjas dėl Lazdijų rajono savivaldybės viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų, dėl kurių mūsų savivaldybė taptų jaukesnė, gražesnė ir patrauklesnė tiek mums – Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams, tiek mūsų svečiams.

„Finansavimas gyventojų idėjoms Lazdijuose didelė naujovė, tačiau, manau, kad tai svarbu ir labai reikalinga. Savivaldybėje susitelkę dirbame žmonių labui, tai rodo darbo rezultatai. Džiugu, kad laimime projektus, taip pat gauname papildomų lėšų tiek investicinių projektų finansavimui, tiek kelių kokybės gerainimui, tiek kitoms kasdienėms gyventojų problemoms spręsti. Vis dėl to ne mažiau svarbios ir gyventojų iniciatyvos. Norime jas išgirsti ir geriausias finansuoti. Tam savivaldybės biudžete numatėme 20 tūkstančių eurų, o aš labai kviečiu visus gyventojus teikti savo idėjas“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Pasiūlykite savo idėjas!

Kviečiame visus rajono gyventojus būti aktyviais ir vadovaujantis tvarkos aprašu, kurį galite rasti čia, iki liepos 17 d. užpildę Projekto idėjos pasiūlymo formą, kurią galite rasti čia, atsiųskite ją mums el. paštu info@lazdijai.lt arba atneškite į „Vieno langelio“ Asmenų aptarnavimo kabinetą Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje, adresu Vilniaus g. 1, Lazdijai.

Idėjos, kas galėtų atsirasti Lazdijų miesto ar kitų seniūnijų parkuose, skveruose ar kitose viešosiose erdvėse turi tik kelis kriterijus: projektas turi būti įgyvendinamas Lazdijų rajono savivaldybėje, valstybės ar savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo žemėje; turi būti viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių / kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą), nekomercinis, gyvenamosios aplinkos gerinimo projektas. Idėjas siūlyti gali rajono gyventojai, sulaukę 16 metų.

Drąsiai pildykite pasiūlymo formą ir nepamirškite joje nurodyti:

  • Projekto idėjos pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašą
  • Nuotrauką ar brėžinį (neprivaloma, tik jei turite)
  • Duomenis, patvirtinančius, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų Lazdijų rajono savivaldybės gyventojas bei pateikti surinktų 15 Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų parašų, pritariančių Jūsų idėjai! Gyventojai, pritariantys Jūsų iniciatyvai, pasirašyti galės ir elektroniniu būdu. Dėl tokios galimybės reikėtų kreiptis į žemiau nurodytą kontaktinį asmenį

Nepraleiskite progos, siūlykite idėjas ir tuomet kai bus paskelbtas balsavimas palaikykite iniciatyvą, kuri Jūsų manymu geriausia! Išrinktos iniciatyvos bus 100 proc., bet ne daugiau kaip 20 tūkstančių, bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto.

Dėl detalios informacijos kreiptis į Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vyr. specialistą Gediminą Giedraitį, tel. 8 613 83291, el. p. gediminas.giedraitis@lazdijai.lt

Informacija atnaujinta 2021-06-16 18:33