Lt
Pradžia

Savanorystė

Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma LR savanoriškos veiklos įstatyme

Savanoriška veikla gali būti labai įvairių formų – savanoriška veikla ir savanoriška tarnyba, vietinė, nacionalinė ir tarptautinė savanoriška veikla, trumpalaikė ir ilgalaikė. Kiekviena forma turi savų pranašumų, tad labai svarbu pasirinkti ne tik temą, bet ir formą, atitinkančią savanorio poreikius.

Kodėl verta tapti savanoriu?

  • Noras aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą;
  • Žinojimas, kad gali padėti;
  • Noras pasisemti naujos patirties;
  • Naujų iššūkių troškimas;
  • Noras realizuoti save naujoje, dar neišbandytoje srityje;
  • Naujų pažinčių, draugų paieškos;
  • Tikėjimas, kad dirbant savanorišką darbą gali pakeisti gyvenimus;
  • Asmeninių būdo savybių tobulinimasis.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis. Sėkmingai baigus JST 6 mėn. trukmės savanorystės programą yra įgyjamas pažymėjimas, suteikiantis 0,25 stojamojo balo į pirmosios pakopos studijas.

Apie nacionalinį Jaunimo savanoriškos tarnybos modelį informacija čia.

Savanorius priimančių organizacijų paieška.

Europos solidarumo korpusas yra Europos Sąjungos programa, kuri suteikia jaunimui (18–30 m.) galimybių savanoriaujant, atliekant praktiką, dirbant, įgyvendinant pačių inicijuotus projektus kurti naudą vietos ar visos Europos bendruomenėms. Daugiau informacijos rasite čia.

Kur rasti informacijos apie savanorystės galimybes?

Informacija atnaujinta 2023-09-14 10:46