Lt
Pradžia

2021 metai

Seirijuose įgyvendintas bendruomeninis projektas „Seirijai mums rūpi“

Baigiamieji akordai šiandien skambėjo Seirijuose: įgyvendintas bendruomeninis projektas „Seirijai...

Seirijams 2022 m. balandžio 24 – ypatinga diena, iškilmingai patvirtinta – bendruomeninis projektas “Seirijai mums rūpi” jau įgyvendintas. Naujos laisvalaikio erdvės, kurioms praėjusiais metais savivaldybė skyrė 20 tūkst. jau įrengtos. Jos skirtos ir mažiems, ir dideliems, mėgstantiems aktyviai žaisti, sportuoti, taip pat ir ramiai žaisti stalo žaidimus ir šnekučiuotis.

Prasidėjus renginiui, svečius sutiko Vytauto Rutkausko vadovaujama Seirijų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela ,,Seirija“, Seirijų kultūros namų linijinių šokių kolektyvas, vadovaujamas Germinos Ptašnykienės, ,,Šokančios močiutės“.

Susirinkusius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė. Visi susirinkusieji vieningai džiaugėsi, dėkojo serijiečiams už vienybę, kūrybiškumą bei atkaklumą. Kuo daugiau tokių projektų, kuo stipresnės bendruomenės, tuo greičiau rajonas gražės, jame bus patogiau gyventi.

Šventės eigoje pasirodė gatvės gimnastų komandos. Vienas iš jų – pasirodymą seirijiečiams dovanojęs daugkartinis gatvės gimnastikos varžybų laureatas Rokas Tamašauskas. Po pasirodymo R. Tamašauskas bendravo su besidominčiais, padėjo pakartoti keletą pratimų.

Lazdijų regbio klubo treneris Darius Venzlauskas ir jo komanda papasakojo ir pademonstravo sporto naudą ir žalą. Alytaus šiaurietiško ėjimo klubo vadovas Vidas Marculevičius pristatė šiaurietiško ėjimo naudą, apšilimo mankštą prieš naudojantis sportiniu inventoriumi. Šachmatų ir šaškių trenerė Janina Kaminskienė laukė norinčių susirungti šaškių mini turnyre.

Viso renginio metu mažuosius linksmino energingi pasakų personažai. Jie taip pat atidengė 4 metrų ilgio į žemę įleistą batutą. Šis, pirmasis toks ne tik Lazdijų rajone, bet ir Pietų Lietuvoje.

Susirinkusiųjų gausa, simboliškai perkirpta juostelė, atidengtas batutas, įteiktas simbolinis raktas dar kartą įrodo, jog tokie projektai, tokios veiklos, toks laisvalaikis yra labai svarbus mūsų kraštui.

__________________________________________________________________________________________________________

Paskutiniu metu gana sparčiai besikeičiantys Seirijai netrukus sulauks dar daugiau teigiamų pokyčių. Daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukusiam, miestelio projektui „Seirijai mums rūpi“ bus skirtos dalyvaujamojo biudžeto lėšos – 20 tūkst. eurų. Vytauto g. 38 - Ežerėlio g. „kampas“ pasikeis neatpažįstamai.

Už Seirijų miestelio gyventojų parengtą projektą balsavo net 1056 gyventojų. Antroje vietoje liko projektas „Kurkime jaukesnę aplinką“, surinkęs 393 balsus, o trečioje vietoje – 271 gyventojų balsus surinkęs „Naujas žvilgsnis į Veisiejų miesto viešąsias erdves“.

Projekto „Seirijai mums rūpi“ įgyvendinimo metu atsinaujins už Seirijų kultūros namų esanti erdvė. Ten bus įrengti lauko treniruokliai bei gimnastikos įrengimai įvairaus amžiaus suaugusiems bei jaunimui, o mažiausiems – laipynės. Numatytoje erdvėje puikiai tilps ir stalo žaidimų stalelis protinei mankštai bei poilsio ir pramogų zona. Pasak pačių idėjos autorių, „vyšnia ant torto“ bus interaktyvus suolelis, ant kurio bus galima ne tik prisėsti, bet ir pasikrauti išsikrovusį telefoną.

„Džiaugiuosi, kad dalyvaujamasis biudžetas suteikia ne tik galimybę gyventojams įgyvendinti senas svajones, bet ir sutelkia bendruomenes. Siekdami savo užsibrėžto tikslo – laimėti savivaldybės skirtas lėšas, bendruomenių nariai dirba kartu, tariasi, diskutuoja, o po to ieško bendraminčių ir gyventojų palaikymo. Tikiu, kad dar ilgai gyvuosianti dalyvaujamojo biudžeto priemonė bendram darbui suburs ne vieną pasyvią bendruomenę, o šį kartą – nuoširdžiausi sveikinimai Seirijų projekto autoriams ir visiems gyventojams. Seirijiškiai šiais metais kaip niekad buvo aktyvūs ir kūrybingi“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

_________________________________________________________________________

Skelbiamas didelio gyventojų susidomėjimo sulaukusio dalyvaujamojo biudžeto antrasis balsavimo etapas. Pirmojo balsavimo metu daugiausiai palaikymo ir gyventojų balsų sulaukė „Seirijai mums rūpi“,  „Naujas žvilgsnis į Veisiejų miesto viešąsias erdves“ ir „Kurkime jaukesnę aplinką“ projektai. Už vieną jų kviečiame balsuoti iki birželio 6 d. imtinai.

Susipažinti su projektų aprašymais galite čia.

Balsuoti galite per šią nuorodą – https://forms.office.com/r/iJAC5evfau

Primename, kad balsuoti gali visi savivaldybės gyventojai (ne jaunesni nei 16 metų), deklaravę gyvenamąją vietą Lazdijų rajono savivaldybėje. Balsuojama nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir deklaruotą gyvenamąją vietą (adresą). Šie duomenys bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Balsuoti galima vieną kartą, už vieną, kelis arba visus pateiktus projektus.

 
___________________________________________________________________
 

Pernai startavusi naujovė – dalyvaujamasis biudžetas ir šiais metais sulaukė ypatingo bendruomenių susidomėjimo. Šiais metais dalyvaujamojo biudžeto lėšoms laimėti dalyvavo 15 rajono bendruomenių gyventojų projektų,  o pirmąjį balsavimo etapą įveikė Seirijų, Veisiejų ir Metelių bendruomenių gyventojų idėjos.

„Tęsiame tradiciją ir šiais metais vėl numatėme lėšų dalyvaujamojo biudžeto idėjoms. Didžiulis susidomėjimas šia priemone nemenksta, o gaunamos idėjos džiugina“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

I balsavimo etape dalyvavo beveik 1,8 tūkst. rajono gyventojų. Jame daugiausiai balsų surinko šie projektai: „Seirijai mums rūpi“, „Naujas žvilgsnis į Veisiejų miesto viešąsias erdves“, „Kurkime jaukesnę aplinką“. Netrukus prasidės II balsavimo etapas, apie tai informuosime savivaldybės svetainėje ir savivaldybės paskyroje "Facebook" socialiniame tinkle. Primename, kad daugiausia balsų pernai metais sulaukė Kapčiamiesčio projektas „Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimas“.

2021 m. Dalyvaujamojo biudžeto balsavimo I etapo rezultatai

PROJEKTO PAVADINIMAS

GAUTŲ BALSŲ SKAIČIUS

Seirijai mums rūpi

485

Naujas žvilgsnis į Veisiejų miesto viešąsias erdves

289

Kurkime jaukesnę aplinką

216

Bendruomenės parkas

213

Poilsio zonos įkūrimas Kapčiamiestyje

197

Lazdijai laukia tavęs

188

Mes laimingi Lazdijuose

180

Šunų vedžiojimo ir vikrumo (Agility) treniruočių aikštelės Lazdijų miesto ir Veisiejų miesto parkuose

135

Katkiškės (Bajoriškės k.) vandens malūno (Lazdijos upelio pradžia) erdvės sutvarkymas, natūralių žuvitakių įrengimas ir teritorijos pritaikymas turizmui

87

Verstaminų kaimo kultūrinis parkelis-aikštė

85

Sportas visiems

72

Lauko pavėsinės įrengimas Gegutės kaime

70

Geros nuotaikos sodas

54

Sporto ir žaidimų aikštelės atnaujinimas

29

Mes sportuosim ir bendrausim

26

__________________________________________________________________

 

Antrą kartą Lazdijų rajono savivaldybėje organizuojamas didelio gyventojų susidomėjimo sulaukęs Dalyvaujamasis biudžetas. Skelbiamas viešas balsavimas išrinkti geriausius ir labiausiai gyventojams patinkančius projektus.

Daugiausiai balsų surinkusios idėjos bus įgyvendinamos ir džiugins gyventojus bei Lazdijų rajono svečius!

Primename, kad bendruomenės idėjoms įgyvendinti savivaldybės biudžete skirta 20 tūkstančių eurų. Gyventojai galėjo teikti idėjas dėl Lazdijų rajono savivaldybės viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų, dėl kurių mūsų savivaldybė taptų jaukesnė, gražesnė ir patrauklesnė, įrengimo, sutvarkymo.

Sulaukta 15 rajono gyventojų pateiktų projektų idėjų ir visos jos laukia Jūsų palaikymo!

Susipažinti su projektais ir jų aprašymais galite čia. Balsuoti galite per šią nuorodą – https://forms.office.com/r/5KpJft5CQC

Balsuoti gali visi savivaldybės gyventojai (ne jaunesni nei 16 metų), deklaravę gyvenamąją vietą Lazdijų rajono savivaldybėje. Balsuojama nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir deklaruotą gyvenamąją vietą (adresą). Šie duomenys bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Balsuoti galima vieną kartą, už vieną, kelis arba visus pateiktus projektus.

Balsavimas vyksta iki š. m. gegužės 18 d. imtinai.

(Nustačius tris daugiausiai balsų surinkusias projektų idėjas, vyks balsavimo II etapas, kuriame iš trijų idėjų bus nustatytas galutinis projektas-laimėtojas).

Kviečiame būti aktyviais!

____________________________________________________________________________

2021 m. Lazdijų rajono savivaldybės biudžete yra numatyta priemonė – Dalyvaujamasis biudžetas – kurios įgyvendinimui skirta 20 tūkstančių eurų. Šios lėšos bus skirtos gyventojų iniciatyvoms finansuoti.

Gyventojus kviečiame teikti idėjas dėl Lazdijų rajono savivaldybės viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų sukūrimo ir įgyvendinimo, kad mūsų savivaldybė taptų jaukesnė, gražesnė ir patrauklesnė tiek mums – Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams, tiek mūsų svečiams.

„Gyventojų idėjų finansavimas Lazdijuose – didelė naujovė, tačiau tai svarbu ir labai reikalinga. Savivaldybėje susitelkę dirbame žmonių labui – tai rodo darbo rezultatai. Džiugu, kad laimime projektus, gauname papildomų lėšų tiek investicinių projektų finansavimui, tiek kelių kokybės gerinimui, tiek kitoms kasdienėms gyventojų problemoms spręsti. Vis dėl to ne mažiau svarbios ir gyventojų iniciatyvos. Norime jas išgirsti, o geriausias – finansuoti. Todėl savivaldybės biudžete numatėme 20 tūkstančių eurų, aš labai kviečiu visus gyventojus teikti savo idėjas“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Pasiūlykite savo idėjas!

Kviečiame visus rajono gyventojus būti aktyviais ir teikti pasiūlymus. Idėjas, vadovaujantis Lazdijų rajono savivaldybės bendruomenės projektų idėjų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti, atrankos ir finansavimo tvarkos aprašu (galite rasti čia), galite teikti iki balandžio 25 d. Užpildykite Projekto idėjos pasiūlymo formą (galite rasti čia) ir atsiųskite mums el. paštu: info@lazdijai.lt  arba įdėkite į pašto dėžutę prie pagrindinio įėjimo į Lazdijų rajono savivaldybės administraciją, adresu: Vilniaus g. 1, Lazdijai.

Idėjos pateikimas, pvz., kas galėtų atsirasti Lazdijų miesto ar kitų seniūnijų parkuose, skveruose ar kitose viešosiose erdvėse, turi atitikti kelis kriterijus: projektas turi būti įgyvendinamas Lazdijų rajono savivaldybėje, valstybės ar savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo žemėje, turi būti viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių / kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą), nekomercinis, gerinantis gyvenamąją aplinką. Idėjas siūlyti gali rajono gyventojai, sulaukę 16 metų.

Drąsiai pildykite pasiūlymo formą ir nepamirškite joje nurodyti:

                 Projekto idėjos pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašymą;

                 Nuotrauką ar brėžinį (neprivaloma, tik jei turite).

Patvirtinančius duomenis, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų Lazdijų rajono savivaldybės gyventojas.

Pateikti surinktų 15 Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų parašų, pritariančių jūsų idėjai! Gyventojai, pritariantys jūsų iniciatyvai, pasirašyti galės ir elektroniniu būdu. Dėl tokios galimybės reikėtų kreiptis į žemiau nurodytą kontaktinį asmenį.

Nepraleiskite progos, siūlykite idėjas ir tuomet, kai bus paskelbtas balsavimas, palaikykite iniciatyvą, kuri, jūsų manymu, geriausia! Išrinktos iniciatyvos bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto, bet ne daugiau kaip 20 tūkstančių eurų.

Dėl smulkesnės informacijos kreiptis į Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vyr. specialistą Gediminą Giedraitį, tel. 8 613 83 291, el. p. gediminas.giedraitis@lazdijai.lt

Informacija atnaujinta 2022-05-05 13:55