Lt
Pradžia

2022 metai

Įsibėgėja dalyvaujamojo biudžeto projektai, kurių šiais metais – trys

2022-08-25
✅ Metelių miestelio centre jau statomos prekybai skirtos pavėsinės. Vėliau bus įrengta lauko estrada, suoliukai, medžių apšvietimas;
✅ Žagariuose sutvarkytoje aplinkoje pradedami įrenginėti renginiams skirtos pavėsinės pamatai;
✅ ruošiamasi apšviesti apžvalgos bokštą prie Snaigyno ežero Veisiejuose. Šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros.
 
Iš viso minėtų projektų įgyvendinimui skirta 60 tūkst. eurų – po 20 tūkst. eurų kiekvienam projektui.
Projektus planuojama įgyvendinti šiais metais.
 
______________________________________________________________________

Dalyvaujamųjų biudžetų įgyvendinimų startas – Žagariuose

2022-08-09
Dalyvaujamųjų biudžetų įgyvendinimų startas – Žagariuose

Žagarių gyvenvietėje jau matomas dalyvaujamojo biudžeto startas. Čia atlikti lauko tvarkymo darbai. Prie jų daug prisidėjo ir vietos bendruomenė, už ką nuoširdžiai dėkojame. Iškirstus krūmus dar šį rudenį pakeis lauko pavėsinė renginiams. Teritoriją papuoš nauji želdiniai.

Primename, kad šiais metais įgyvendinami trys dalyvaujamojo biudžeto projektai:

  • bus apšviestas apžvalgos bokštas prie Snaigyno ežero Veisiejuose;
  • Metelių miestelio centre bus įrengta lauko estrada, suoliukai, medžių apšvietimas;
  • Žagariuose įsikurs lauko pavėsinė renginiams, kurioje bus įvesta elektra.

Iš viso minėtų projektų įgyvendinimui skirta 60 tūkst. eurų – po 20 tūkst. eurų kiekvienam projektui.

Šie projektai 2022 metų dalyvaujamojo biudžeto konkurso metu sulaukė daugiausia gyventojų palaikymo.

_____________________________________________________________________

Merė A. Miškinienė: „Šiais metais bus finansuoti visi trys daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukę bendruomenių projektai“

2022-06-30
Merė A. Miškinienė: „Šiais metais bus finansuoti visi trys daugiausiai gyventojų palaikymo...

Dalyvaujamojo biudžeto lėšos – po 20 tūkst.  eurų – šiemet  skirtos ne tik Veisiejų seniūnijos bendruomenės projektui, balsavimo internete metu surinkęs daugiausiai rajono gyventojų balsų, bet ir  Metelių kaimo bei Žagarių kaimo bendruomenių projektai, užėmę atitinkamai antrą ir trečią vietas.

Šią džiugią žinią bendruomenių pirmininkams – Zenonui Sabaliauskui, Ramunei Botvičienei ir Lijanai Kubilienei vakar priėmimo savivaldybėje  metu pranešė rajono savivaldybės merė  Ausma Miškinienė, informavusi, jog peržiūrėję biudžetą su savivaldybės administracijos vadovais surado papildomų lėšų dar dviem, daugiausiai rajono gyventojų palaikymo sulaukusiems, projektams finansuoti.  

 „Rajono savivaldybės taryba šį pasiūlymą parėmė vienbalsiai. Džiaugiuosi galėdama jums ir jūsų bendruomenių žmonėms pranešti šią žinią. Smagu, kad rajone atsiranda dalyvaujamojo biudžeto tradicijos, įpročiai. Žinau, kaip nelengva rengti projektą bendruomenei, kuri nėra labai skaitlinga, žinau, kiek pastangų vėliau užima viešinimas, kvietimas balsuoti. Nelengva konkuruoti su didesnėmis bendruomenėmis, net ir pateikus tokias puikias, visam rajonui svarbias idėjas, kurios yra surašytos jūsų projektuose. Todėl negaila nei lėšų, nei laiko veiklių ir atkaklių žmonių, kokius matau Veisiejuose, Meteliuose ir Žagariuose, idėjoms įgyvendinti. Ne tik šioms, bet ir kitoms bendruomenėms, esant galimybėms, suteiksime šansą puoštis“ – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.  

Susitikimo, kuriame dalyvavo ir rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė bei Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vedėja Andrė Zenevičienė metu aptarti projektų įgyvendinimo terminai, papildomo finansavimo galimybės. Taip pat diskutuota apie bendruomenių perspektyvas, ugdymo įstaigų veiklą rajone, artimiausius darbus ir būsimas šventes. Merė Ausma Miškinienė kvietė bendruomenių pirmininkus, įgyvendinant dalyvaujamojo biudžeto lėšomis finansuojamus projektus, konsultuotis su savivaldybės administracijos specialistais. „Patarsime ir padėsime kuo galėdami. Svarbu ne tik atlikti darbą, bet padaryti jį ne bet kaip – apgalvotai, kokybiškai, numačius visas detales, kad patiems būtų malonu matyti rezultatą, o bendruomenių žmonės neturėtų priekaištų“ – kalbėjo administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

„Gyvenime būna stebuklų“,– žinią apie gautą finansavimą Metelių ir Žagarių kaimų projektams komentavo bendruomenių pirmininkai. 

Priminsime, jog už gautas lėšas – po 20 tūkst. eurų kiekvienam projektui – Veisiejų bendruomenė planuoja įrengti apžvalgos bokšto prie Snaigyno ežero apšvietimą, Metelių bendruomenė – sutvarkyti bendruomenės renginiams skirtą infrastuktūrą Metelių miestelio centre su takų apšvietimu, lauko estrada, suoliukais ir kitais įrenginiais. Žagarių gyvenvietėje už projektines lėšas  bus pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai, lauko estrada, lauko kepsninė. Teritoriją papuoš nauji želdiniai.

____________________________________________________________________

Dalyvaujamojo biudžeto finišas: gyventojų sprendimu šiais metais bus įrengtas Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimas

2022-06-10
Dalyvaujamojo biudžeto finišas: gyventojų sprendimu šiais metais bus įrengtas Veisiejų apžvalgos...

Finišavo, kone dvi savaites trukęs, dalyvaujamojo biudžeto konkurso antrasis balsavimo etapas. Jo metu iš trijų idėjų gyventojai išrinko laimėtoją – „Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimo įrengimas“. 20 tūkst. eurų šiais metais bus skirta tam, kad įspūdingas ir turistų itin pamėgtas apžvalgos bokštas tamsiu paros metu nušvistų skirtingomis spalvomis.

„Šie 20 tūkst. eurų skirti projektui, kurio idėją labiausiai palaiko gyventojai. Jų sprendimu finansavimas šiais metai keliauja į Veisiejų seniūniją, o aš džiaugiuosi ne tik nauja gyventojų iniciatyva, kuri dar šiais metais bus įgyvendinta, bet ir bendruomenės susitelkimu“, – apie dalyvaujamąjį biudžetą kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Veisiejų vizitine kortele tapęs apžvalgos bokštas lankytojus ir vietinius gyventojus pasitinka vos atvykus į miestą nuo Druskininkų pusės. Bokštą supa idiliška gamta, o į jį užlipus vaizdai gniaužia kvapą. Šiltuoju metų laiku ši vieta puikiai matoma ir intensyviai lankoma, tačiau tamsiuoju paros metu bokštas skendi tamsoje. Įgyvendinus projektą bokštas net ir sutemus paliktų neišdildomą įspūdį.

Konkurso „Dalyvaujamojo biudžeto“ lėšoms laimėti II etape dalyvavo 3 rajono projektai, kurie sulaukė daugiau kaip pustrečio tūkstančio balsų. Daugiausia – 1 229 balsų sulaukė Veisiejų projektas „Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimo įrengimas“, antroje vietoje liko projektas „Tarp Dusios ir Metelio“ , surinkęs 725 balsus, trečias – Seirijų seniūnijos Žagarių kaimo projektas „Bendruomenės parkas“, sulaukęs 658 balsų. Balsuoti už kiekvieną projektą buvo galima tik vieną kartą.

_________________________________________________________________________

Skelbiamas 2022 m. dalyvaujamojo biudžeto konkurso antrasis balsavimo etapas

2022-05-19
Skelbiamas 2022 m. dalyvaujamojo biudžeto konkurso antrasis balsavimo etapas

Pirmojo balsavimo metu daugiausiai palaikymo ir gyventojų balsų sulaukė projektai „Bendruomenės parkas“, „Tarp Dusios ir Metelio“ ir „Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimo įrengimas“. Už vieną jų kviečiame balsuoti iki gegužės 31 d. imtinai.

Susipažinti su projektų aprašymais galite čia.

Balsuoti galite per šią nuorodą – https://forms.office.com/r/metSeN8KVM

Primename, kad balsuoti gali visi savivaldybės gyventojai (ne jaunesni nei 16 metų), deklaravę gyvenamąją vietą Lazdijų rajono savivaldybėje. Balsuojama nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir deklaruotą gyvenamąją vietą (adresą). Šie duomenys bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai. Balsuoti galima vieną kartą, už vieną, kelis arba visus pateiktus projektus.

_________________________________________

Dalyvaujamasis biudžetas: pirmąjį etapą įveikė Metelių, Žagarių ir Veisiejų gyventojų idėjos

2022-05-17
Dalyvaujamasis biudžetas: pirmąjį etapą įveikė Metelių, Žagarių ir Veisiejų gyventojų idėjos

Prieš dvejus metus startavusi naujovė – dalyvaujamasis biudžetas ir šiais metais sulaukė ypatingo gyventojų susidomėjimo. Šiais metais dalyvaujamojo biudžeto lėšoms laimėti dalyvauja 6 rajono gyventojų projektai,  o pirmąjį balsavimo etapą įveikė Metelių, Žagarių ir Veisiejų gyventojų idėjos.

I balsavimo etape dalyvavo 1,3 tūkst. rajono gyventojų. Jame daugiausiai balsų surinko šie projektai: „Bendruomenės parkas“, „Tarp Dusios ir Metelio“, „Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimo įrengimas“.

Netrukus prasidės II balsavimo etapas, apie tai informuosime savivaldybės svetainėje ir savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle "Facebook".

2022 m. dalyvaujamojo biudžeto balsavimo I etapo rezultatai:

Projekto pavadinimas

Gautų balsų skaičius

Bendruomenės parkas (Žagariai, Seirijų seniūnija)

362

Tarp Dusios ir Metelio (Meteliai, Seirijų seniūnija)

339

Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimo įrengimas (Radvilonių k., Veisiejų seniūnija)

289

Galadusio ežero pakrantės pritaikymas visuomenės reikmėms (Galinių k., Lazdijų seniūnija)

221

Poilsio zonos įkūrimas Kapčiamiestyje (Kapčiamiestis, Kapčiamiesčio seniūnija)

185

Lazdijai laukia tavęs (Lazdijų miesto ribos)

94

__________________________________________________________________________

Daugiausiai balsų surinkusios idėjos bus įgyvendinamos ir džiugins gyventojus bei Lazdijų rajono svečius!

 

Kasmet didelio gyventojų susidomėjimo sulaukiantis, jau trečią kartą Lazdijų rajono savivaldybėje organizuojamas dalyvaujamasis biudžetas tęsiasi. Skelbiamas viešas balsavimas išrinkti geriausius ir labiausiai gyventojams patinkančius projektus.

Primename, kad bendruomenės idėjoms įgyvendinti savivaldybės biudžete skirta 20 tūkstančių eurų. Gyventojai galėjo teikti idėjas dėl Lazdijų rajono savivaldybės viešųjų erdvių, įvairių laisvalaikio ar infrastruktūros elementų, dėl kurių mūsų savivaldybė taptų jaukesnė, gražesnė ir patrauklesnė, įrengimo, sutvarkymo.

Šiemet sulaukta 6 rajono gyventojų pateiktų projektų idėjų ir visos jos laukia Jūsų palaikymo!

Susipažinti su projektais ir jų aprašymais galite čia

Balsuoti galite per šią nuorodąhttps://forms.office.com/r/EYxd0m8qRv

Balsuoti gali visi savivaldybės gyventojai (ne jaunesni nei 16 metų), deklaravę gyvenamąją vietą Lazdijų rajono savivaldybėje. Balsuojama nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir deklaruotą gyvenamąją vietą (adresą). Šie duomenys bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Balsuoti galima vieną kartą, už vieną, kelis arba visus pateiktus projektus.

Balsavimas vyksta iki š. m. gegužės 15 d. imtinai.

Nustačius tris daugiausiai balsų surinkusias projektų idėjas, vyks balsavimo II etapas, kuriame iš trijų idėjų bus nustatytas galutinis projektas-laimėtojas.

Kviečiame būti aktyviais!

________________________________________

Dalyvaujamasis – bendruomeninis biudžetas: gyventojų idėjoms finansuoti skirta 20 tūkstančių eurų

Dalyvaujamasis – bendruomeninis biudžetas: gyventojų idėjoms finansuoti skirta 20 tūkstančių eurų

Mūsų krašto gyventojai ir bendruomenės – kviečiame suklusti. Kviečiame ne tik svajoti, bet ir veikti.

Pasiūlykite savo idėjas ir projektus Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje esančių viešųjų ir laisvalaikio erdvių sutvarkymui ar naujų įrengimui.

Jūsų svajonių įgyvendinimui savivaldybės biudžete numatyta 20 tūkst. eurų.

Lai Kapčiamiesčio ir Seirijų bendruomenės, kurios tapo pirmosiomis dalyvaujamųjų biudžetų laimėtojomis, tampa Jums geruoju pavyzdžiu ir motyvacijos šaltiniu rengiant projektus ir juos įgyvendinant.

Idėjų ir projektų laukiame iki balandžio 1 d.

Projektai turi būti pateikti vadovaujantis tvarkos aprašu, kurį galite rasti čia.

Projekto idėjos pasiūlymo formą, kurią galite rasti čia, atsiųskite ją mums el. paštu info@lazdijai.lt arba pateikite Lazdijų rajono savivaldybės administracijai (į vieno langelio kabinetą), adresu Vilniaus g. 1, Lazdijai.

Idėjos gali būti įvairios, nustatyti tik keli svarbūs kriterijai kuriuos Jūsų projektai turi atitikti yra šie:

  • projektas turi būti įgyvendinamas Lazdijų rajono savivaldybėje, valstybės ar savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo žemėje;
  • turi būti viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių / kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą) nekomercinis, gyvenamosios aplinkos gerinimo projektas;
  • idėjas siūlyti gali rajono gyventojai, sulaukę 16 metų.

Drąsiai pildykite pasiūlymo formą ir nepamirškite joje nurodyti:

  • Projekto idėjos pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašymą;
  • Nuotrauką ar brėžinį (neprivaloma, tik jei turite);
  • Duomenis, patvirtinančius, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų Lazdijų rajono savivaldybės gyventojas bei pateikti surinktų 15 Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų parašų, pritariančių Jūsų idėjai! Gyventojai, pritariantys Jūsų iniciatyvai, pasirašyti galės ir elektroniniu būdu (dėl tokios galimybės reikėtų kreiptis į žemiau nurodytą kontaktinį asmenį).

Nepraleiskite progos, siūlykite idėjas ir tuomet kai bus paskelbtas balsavimas palaikykite iniciatyvą, kuri Jūsų manymu geriausia!

Išrinktos iniciatyvos bus 100 proc., bet ne daugiau kaip 20 tūkstančių, bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto.

Pastaba. Jeigu idėjos pasiūlymą teikėte praėjusiais metais, ji negavo finansavimo, tačiau norite balsavimui pateikti tą pačią idėją, el. paštu apie tai informuokite žemiau nurodytą kontaktinį asmenį.

Dėl detalios informacijos kreiptis į Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vyr. specialistą Gediminą Giedraitį, tel. 8 613 83291, el. p. gediminas.giedraitis@lazdijai.lt.

Informacija atnaujinta 2022-08-29 13:19