Pradžia

Akcija „Mes prisimename“: Lazdijai mini Holokausto aukų atminimo dieną

Akcija „Mes prisimename“: Lazdijai mini Holokausto aukų atminimo dieną

Sausio 27-oji – išskirtinė diena visame pasaulyje. Tai nužudytų šešių milijonų žydų atminimo diena. 

Šiandien Lazdijų bendruomenė kaip ir kasmet jungiasi prie šalyje rengiamos Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės inicijuotos akcijos #MesPrisimename #WeRemember.

Ankstų rytą rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, tarybos narė Jurgita Kurauskienė ir savivaldybės administracijos specialistai kartu su Lazdijų Motiejaus Gustaičio vyresniųjų klasių mokiniais ir jaunaisiais gimnazijos šauliais, mokytojais atvyko į masinių žydų žudynių vietą Bajoriškių kaime, esančiame šalia Lazdijų. Atvyko nors trumpam prisiminti skaudžios mūsų krašto istorijos, pagerbti atminimo žmonių, kažkada kūrusių Lazdijų kraštą. Čia vyko netradicinė pilietiškumo pamoka #MesPrisimename #WeRemember.

„Kasmet sausio 27-ąją mes vėl ir vėl prisimename tragišką žydų likimą. Dėkoju pedagogams, kurie neužverčia šios istorijos puslapio ir mokinius ugdo pilietiškumo“, – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Ji kartu su visais minėjimo dalyviais žydų papročiu prie paminklo padėjo simbolinį akmenuką.

Lazdijų krašto žydų istorijos puslapius netradicinės pamokos metu skaitė moksleiviai.

 

Informacija atnaujinta 2024-01-26 11:31