Pradžia

Aptarta iš pataisos įstaigų paleidžiamų asmenų integracija

Aptarta iš pataisos įstaigų paleidžiamų asmenų integracija

Siekiant stiprinti kalėjimų ir savivaldybių bendradarbiavimą bei atsižvelgiant į iš pataisos įstaigų paleidžiamų asmenų socialinę integraciją, vyko Alytaus kalėjimo ir Lietuvos savivaldybių atstovų susitikimas.

Kalėjimų departamento vadovybė, Resocializacijos skyriaus darbuotojai, kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais bei savivaldybių socialiniais darbuotojais pradėjo praktinių diskusijų-susitikimų-konsultacijų ciklą pataisos įstaigose.

Siekiama, kad pataisos įstaigų ir savivaldybių socialiniai darbuotojai bendradarbiautų ne tik tarpusavyje, bet ir užmegztų ryšį su bausmę atliekančiu asmeniu, kuris netrukus išeis į laisvę.

 Pernai įteisintas vadinamasis palydėjimo modelis padėjo užtikrinti, kad kiekvienoje įstaigoje dirbtų socialiniai darbuotojai, kurie ne tik teiktų pagalbą ir paslaugas vietoje, tačiau prieš paleidžiant asmenį informaciją apie jo paleidimą ir poreikius pateiktų ir savivaldybei, į kurią žmogus planuoja grįžti. 

Per susitikimą buvo aptartas glaudesnis bendradarbiavimas tarp kalėjimų, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų socialinių darbuotojų ir probacijos tarnybos atstovų,
ieškota kylančių probleminių klausimų sprendimų;

 Taip pat aptartos galimybės dažnesniam savivaldos atstovų kontaktui su nuteistaisiais, juos konsultuoti vykstant į kalėjimus arba nuotoliu.

Susitikime dalyvavo atstovai iš Alytaus, Kauno, Varėnos, Kaišiadorių, Panevėžio, Marijampolės bei Alytaus, Kauno, Lazdijų rajonų. Aktyviai prie šių pasitarimų prisideda Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, organizuoja - Lietuvos kalėjimų tarnyba.

Tai jau antrasis toks susitikimas. Juos numatoma rengti ir ateityje. 

Informacija atnaujinta 2023-03-15 15:53